fbpx

Nurofen Mięśnie i Stawy

Nurofen Mięśnie i Stawy - ulotka informacyjna dla pacjenta

Produkt leczniczy jest wskazany do krótkotrwałego leczenia objawowego, miejscowego bólu spowodowanego ostrym naciągnięciem mięśni lub zwichnięciem powstałym w następstwie łagodnych urazów w pobliżu stawów rąk lub nóg u dorosłych lub młodzieży w wieku 16 lat i powyżej.

Każdy plaster leczniczy zawiera 200 mg ibuprofenu.

Dorośli lub młodzież w wieku 16 lat i powyżej: 1 dawka odpowiada jednemu plastrowi leczniczemu. Maks. dawka w okresie 24 h to jeden plaster. Plaster można nakładać o dowolnej porze w ciągu dnia lub nocy, ale należy go usunąć i nakleić nowy plaster następnego dnia o tej samej porze. Plaster leczniczy powinien być stosowany przez jak najkrótszy czas niezbędny do ustąpienia objawów. Czas trwania leczenia nie powinien przekraczać 5 dni. Nie ustalono terapeutycznej korzyści leczenia dłuższego niż 5 dni. Jeśli nie ma poprawy w zalecanym okresie leczenia lub objawy ulegają nasileniu, należy skonsultować się z lekarzem. Osoby w podeszłym wieku: nie jest konieczne specjalne dostosowanie dawki. Dzieci i młodzież: nie określono dotychczas bezpieczeństwa stosowania ani skuteczności produktu leczniczego u dzieci i młodzieży poniżej 16 lat.

Leki do stosowania miejscowego w bólach stawów i mięśni; niesteroidowe leki przeciwzapalne do stosowania miejscowego. Kod ATC: M02 AA13 Ibuprofen jest NLPZ (pochodną kwasu propionowego) działającym poprzez hamowanie syntezy prostaglandyn. U ludzi ibuprofen zmniejsza nasilenie bólu związanego ze stanem zapalnym, obrzęk i gorączkę. Ponadto, ibuprofen odwracalnie hamuje agregację płytek krwi. Plaster leczniczy miejscowo dostarcza ibuprofen w sposób ciągły w miejscu bólu w ciągu 24h od zastosowania.

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Pacjenci z reakcjami alergicznymi nadwrażliwości w wywiadzie (np. astma, skurcz oskrzeli, nieżyt błony śluzowej nosa, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka), związanym z przyjęciem ibuprofenu, kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Stosowanie na uszkodzoną lub zranioną skórę. Trzeci trymestr ciąży. Stosowanie na oczy, usta lub błony śluzowe.

Niesteroidowe leki przeciwzapalne mogą wchodzić w interakcje z lekami hipotensyjnymi, a także mogą nasilać działanie leków przeciwzakrzepowych, jednak w przypadku prawidłowego
stosowania plastra leczniczego ilość substancji przenikającej do krążenia ogólnoustrojowego jest niska, dlatego też interakcje zgłaszane w związku z doustnym stosowaniem ibuprofenu są mało prawdopodobne. Jednoczesne stosowanie kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ może zwiększać częstość występowania działań niepożądanych.

Po podaniu miejscowym, ogólnoustrojowe stężenie ibuprofenu jest niższe niż w przypadku stosowania leków doustnych. Biorąc jednak pod uwagę doświadczenia z leczenia ogólnoustrojowymi NLPZ, zaleca się jak poniżej: zahamowanie syntezy prostaglandyn może niekorzystnie wpłynąć na ciążę i/lub rozwój zarodka lub płodu. Dane pochodzące z badań epidemiologicznych sugerują zwiększone ryzyko poronienia oraz występowania wad wrodzonych serca i wytrzewienia wskutek zastosowania inhibitora syntezy prostaglandyn we wczesnej ciąży. Uważa się, że ryzyko wzrasta wraz z dawką oraz czasem trwania leczenia. Wykazano, że u zwierząt podanie inhibitora syntezy prostaglandyn powoduje zwiększenie częstości przed- i poimplantacyjnych strat ciąż oraz obumarcia zarodka i płodu. Ponadto u zwierząt otrzymujących inhibitor syntezy prostaglandyn w okresie organogenezy opisywano zwiększoną częstość występowania różnorodnych wad rozwojowych, w tym wad układu sercowo-naczyniowego. W pierwszym i drugim trymestrze ciąży nie należy stosować produktu, o ile nie jest to wyraźnie konieczne. Jeśli produkt jest stosowany w pierwszym bądź drugim trymestrze ciąży, należy stosować jak najmniejszą dawkę przez możliwie najkrótszy okres. W III trymestrze ciąży, podanie inhibitorów syntezy prostaglandyn może narażać płód na: działanie toksyczne na układ krążenia i układ oddechowy (z przedwczesnym zamknięciem przewodu tętniczego i nadciśnieniem płucnym); zaburzenia czynności nerek, mogące przekształcać się w niewydolność nerek z małowodziem; matkę i noworodka, pod koniec ciąży, na możliwe wydłużenie czasu krwawienia, działanie antyagregacyjne mogące ujawnić się nawet po bardzo małych dawkach; zahamowanie skurczów macicy, powodujące opóźnienie lub wydłużenie porodu. W związku z powyższym, ibuprofen jest przeciwwskazany w trzecim trymestrze ciąży. Karmienie piersią. Po podaniu ogólnoustrojowym tylko niewielkie ilości ibuprofenu i jego metabolitów przenikają do mleka matki. Dotychczas nie stwierdzono szkodliwego wpływu na niemowlęta karmione piersią, dlatego podczas krótkotrwałego stosowania plastra leczniczego w zalecanej dawce zwykle nie ma konieczności przerwania karmienia piersią.
Nie należy jednak stosować plastra leczniczego bezpośrednio na okolicę piersi, jeśli pacjentka karmi piersią.

Przypadkowe przedawkowanie plastra leczniczego jest mało prawdopodobne. Jednakże objawy przedawkowania mogą jednak obejmować nudności, wymioty, bóle brzucha lub rzadziej biegunkę. Możliwe są również szumy uszne, bóle głowy i krwawienie z przewodu pokarmowego. Okres półtrwania ibuprofenu w przedawkowaniu ibuprofenu wynosi 1,5 do 3 h. W przypadku przedawkowania postępowanie powinno być objawowe i należy zasięgnąć porady lekarza.

Nurofen Mięśnie i Stawy - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Fakty i mity na temat kaszlu palacza
Kaszel to nic innego jak jeden z mechanizmów obronnych ludzkiego organizmu. Jest to naturalny odruch, dzięki któremu możemy oczyścić drogi oddechowe z różnego rodzaju ciał obcych, a także zalegającej wydzieliny. Kaszel może być ostry lub przewlekły, produktywny bądź bezproduktywny. A jaki jest kaszel palacza? Poniżej przedstawię kilka faktów i mitów na ten temat.
Błędne koło bezsenności — jak się nie dać?
Przez całe życie spędzamy ogromną ilość czasu, śpiąc. Mimo to rzadko zdajemy sobie sprawę, jak ważny dla naszego dobrego samopoczucia jest sen. Co więcej, czasem nawet uważamy 8 godzin snu za stratę czasu i próbujemy uszczknąć go trochę i przenieść na inne aktywności. Innym razem marzymy o porządnym wyspaniu się, ale wszystko dookoła zdaje się nam to uniemożliwiać.
Kąpiele magnezowe — dlaczego nie warto ich stosować?
Kąpiele w solach magnezowych to ostatnio głośny i modny temat. Nie można im odmówić szeregu walorów — niewątpliwie są one relaksujące i odprężające, rozluźniają obolałe i zmęczone mięśnie, a dodatkowo mogą mieć pozytywny wpływ na stan naszej skóry. Niemniej, gdy mowa o przezskórnej suplementacji magnezu, należy się na chwilę zatrzymać. Czy magnez faktycznie może wchłaniać się tą drogą? Czy podanie przezskórne jest bardziej efektywne niż suplementacja doustna?
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x