fbpx

Nefrosept

Nefrosept - ulotka informacyjna dla pacjenta

Uzupełnienie lub kontynuacja leczenia stanów zapalnych dróg moczowych, przewlekłych zakażeń lub kamicy układu moczowego.

Etanolowy wyciąg z liści mącznicy lekarskiej 10 cz. i ziela nawłoci pospolitej 6 cz. Stosunek surowiec/wyciąg 1:2 (preparat zawiera 50% etanolu). Zawartość w preparacie hydrochinonu w przeliczeniu na arbutrynę nie mniej niż 1,5% oraz flawonoidów w przeliczeniu na kwercetynę nie mniej niż 0,1%.

Dorośli: 4x/dobę 10 ml, obficie popijając wodą. Kurację można prowadzić przez 7 dni i powtarzać do 5 razy w roku. Podczas kuracji należy skonsultować się z lekarzem w celu kontroli alkalizacji moczu. Działanie bakteriostatyczne jest nasilone w moczu o odczynie alkalicznym (od pH 8).

Preparat o skojarzonym działaniu składników: bakteriostatycznym w stosunku do większości drobnoustrojów wywołujących zakażenia dróg moczowych; nasilającym wydalanie jonów sodowych i w mniejszym stopniu jonów chlorkowych oraz moczopędnym i przeciwzapalnym. Działanie bakteriostatyczne jest silniejsze przy alkalicznym odczynie moczu.

Produktu leczniczego nie należy stosować: u pacjentów z nadwrażliwością na substancje czynne; u pacjentów, u których występują postępujące choroby układowe takie jak: gruźlica, białaczka, kolagenozy, stwardnienie rozsiane, skłonność do alergii; u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat; u kobiet w ciąży i karmiących piersią; u pacjentów z uszkodzoną wątrobą; u pacjentów z chorobą alkoholową; u pacjentów chorych na padaczką; u pacjentów z uszkodzeniami mózgu, przy chorobach umysłowych; u pacjentów z obrzękami spowodowanymi ograniczeniem czynności serca lub nerek; u pacjentów stosujących jednocześnie produkty powodujące zakwaszenie moczu.

Ze względu na zawartość alkoholu produkt może wpływać na działanie innych leków. Potencjalne interakcje między substancjami aktywnymi mieszanki ziół (liść mącznicy lekarskiej i ziele nawłoci pospolitej), a innymi lekami to: możliwość zmniejszenia działania przeciwbakteryjnego produktu w przypadku jednoczesnego stosowania z lekami zakwaszającymi mocz; zmniejszenie działania leków przeciwcukrzycowych przez mącznicę; wpływ na działanie leków stosowanych w nadciśnieniu tętniczym; ryzyko wystąpienia hipokaliemii przy jednoczesnym stosowaniu z kortykosterydami; zwiększenie działania innych leków moczopędnych; zmniejszenie działania beta-blokerów; nasilenie działania glikozydów nasercowych (ryzyko wystąpienia hipokaliemii); ekstrakt z liści nawłoci jest najbardziej skuteczny, gdy pH moczu jest zasadowe, dlatego nie powinno się go podawać łącznie z witaminą C, która zakwasza mocz.

Brak odnośnych badań dotyczących bezpieczeństwa stosowania produktu w okresie ciąży. Ponieważ nie wiadomo, czy produkt leczniczy może powodować zagrożenie dla płodu, nie zaleca się stosować go w ciąży. Produktu nie należy podawać kobietom karmiącym piersią ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania leku w tym okresie i zawartość alkoholu.

Dotychczas nie opisywano objawów przedawkowania, jeżeli wystąpią mogą być związane z zawartością etanolu w produkcie. Po spożyciu doustnym etanol może wywoływać bóle brzucha, podrażnienie błon śluzowych układu pokarmowego, nudności, wymioty i biegunkę. Narażenie drogą pokarmową w dużej dawce powoduje ograniczenie świadomości i utratę przytomności, zaburzenia oddechu, czynności serca: tachykardię, spadek lub zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi, arytmię, migotanie komór, zatrzymanie akcji serca.

Nefrosept - wskazania i zastosowanie

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Co stosować na zawroty głowy?
Zawroty głowy dotykają osób w różnym wieku. Są objawem niepokojącym, który może mieć podłoże w wielu schorzeniach. Po ustaleniu przyczyny ich występowania lekarz dobiera leki na receptę. W niektórych przypadkach można wspomagać terapię lekami dostępnymi bez recepty. Poniższy artykuł wskaże dobry lek na zawroty głowy oraz odpowie na pytanie skąd się one biorą?
Ronapreve i Regkirona-nowe leki na Covid-19
Komitet ds. Leków dla Ludzi (CHMP) Europejskiej Agencji Leków (EMA) w czwartek 11 listopada 2021 roku wydał pozytywną opinię dotyczącą dopuszczenia do obrotu dwóch leków w leczeniu Covid-19 na terenie Europy. Według CHMP korzyści wynikające z przyjmowania tych leków są wyższe niż ewentualne ryzyko
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x