Nalewka z kwiatu arniki
Nalewka z kwiatu arniki - ulotka informacyjna dla pacjenta
Stosowany na urazy bez uszkodzenia skóry i krwawienia zewnętrznego, jako okład na stłuczenia, krwiaki i zwichnięcia, do płukania jamy ustnej w zapaleniu dziąseł czy owrzodzeniach.
100 g preparatu zawiera 100 g nalewki z arniki.
Do okładów nalewkę rozcieńczyć wodą 3-10x. Do płukania jamy ustnej rozcieńczyć 10x. Nie połykać.
Skutecznie działa przeciwzapalnie, pobudza ukrwienie tkanek oraz wspomaga wchłanianie krwiaków. Jest silnym środkiem dezynfekującym, aseptycznym i przeciwgrzybiczym.
Nadwrażliwość na arnikę i kwiaty koszyczkowe.
Nalewka z kwiatu arniki - wskazania i zastosowanie
Nalewka z kwiatu arniki - zamienniki
Artykuły warte przeczytania #leki.pl
FDA zatwierdziła spray do nosa zawierający 0,15% chlorowodorek azelastyny. Azelastyna może być stosowana m.in. w objawach alergii górnych dróg oddechowych, takich jak: zatkany nos, kichanie i swędzenie nosa.
Redakcja portalu Leki.pl skierowała zapytanie do Głównego Inspektoratu Sanitarnego w dniu 12 marca 2021 r., w sprawie ostrzeżenia o działaniu kancerogennym, dotyczącego glikozydów pirolizydynowych zawartych w preparatach do ssania z liściem podbiału.
Biegunki mogą mieć różne podłoże. Niektóre mogą być wywoływane przez wirusy lub bakterie, czasami są efektem spożycia nieświeżych produktów, a bywa i tak, że mogą mieć charakter przewlekły. Niekontrolowana biegunka powoduje szybki spadek elektrolitów i odwodnienie, dlatego czasami musimy działać objawowo i zablokować zbyt częste wypróżnianie. W tym celu można zastosować tytułowy loperamid.
Wśród wielu przedmiotów, które mogą przydać się młodej mamie, nie powinno zabraknąć laktatora. To urządzenie służące do odciągania pokarmu, z którego korzysta bardzo wiele kobiet w trakcie laktacji. Niektóre używają go sporadycznie, inne regularnie, kilka razy dziennie. Jaki laktator będzie najlepszym wyborem?
Według statystyk, co roku na świecie raka szyjki macicy wykrywa się u około pół miliona kobiet. W Polsce jest to 2,5 tysiąca kobiet. Najnowsze doniesienia wskazują, że Cemiplimab, będący przeciwciałem monoklonalnym znalazł zastosowanie w leczeniu raka szyjki macicy, co może znacząco wpłynąć na dotychczas znane metody terapii.
Choroba Alzheimera to zwyrodnieniowa choroba układu nerwowego. Jej farmakoterapia dotychczas opierała się na leczeniu objawowym. Jednak w ostatnim czasie trwają intensywne badania nad nowym lekiem zwalczającym przyczynę choroby. Co to za związek? Jaki ma mechanizm działania?