fbpx

Mediket Plus

Mediket Plus - ulotka informacyjna dla pacjenta

Szampon zawiera 1% ketokonazolu i 1% octopiroxu.

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Dzięki zawartości dwóch składników zwalczających łupież – ketokonazolu i octopiroxu – szampon działa bardzo skutecznie i długotrwale. Ketokonazol, środek o szerokim spektrum działania przeciwgrzybiczego, usuwa będące przyczyną łupieżu drożdże Pityrosporum ovale. Octopirox dodatkowo ogranicza rozwój dermatofitów oraz flory bakteryjnej na skórze głowy. Zalecany do mycia oraz pielęgnacji włosów i skóry głowy w przypadku łupieżu zwykłego, łupieżu tłustego, łupieżu pstrego.

Nanieść szampon na mokre włosy, delikatnie masować włosy i skórę głowy do momentu uzyskania piany. Pozostawić na włosach ok. 5 min., po czym dokładnie spłukać. Przez pierwsze 4-6 tyg. stosować 2-3 razy w tyg.

Mediket Plus - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

GIF: Wycofano z obrotu serię preparatu Biodacyna — antybiotyku aminoglikozydowego
27 stycznia 2021 roku, Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał decyzję dot. wycofania z obrotu pojedynczej serii antybiotyku Biodacyna. Lek ten zawiera amikacynę, która należy do antybiotyków aminoglikozydowych. Preparat ten stosuje się w krótkotrwałym leczeniu ciężkich zakażeń wywołanych przez bakterie oporne na inne antybiotyki aminoglikozydowe. Powodem wycofania jest uzyskanie wyników poza specyfikacją w zakresie parametrów barwy. Informacje […]
Przegląd lekowy jako usługa opieki farmaceutycznej
Jesteś klientem apteki i zażywasz wiele leków. Zastanawiałeś się nad tym, czy to jest bezpieczne i potrzebne? Czy zażywasz leki prawidłowo i o właściwych porach? W tych problemach pomoże Ci usługa przegląd lekowy, o której opowiem w dalszej części artykułu. Z artykułu dowiesz się: Co to jest przegląd lekowy i co obejmuje. Jak wygląda spotkanie […]
Skuteczne leczenie oparzeń skóry
Oparzenie to uszkodzenie powłok skórnych, któremu może, ale nie musi towarzyszyć naruszenie tkanek głębokich [1]. Niegroźne rany oparzeniowe zwykle leczy się we własnym zakresie, nie korzystając z pomocy placówek opieki zdrowotnej czy szpitali. Choć w niektórych przypadkach rzeczywiście można polegać na własnym doświadczeniu, z pewnością warto zgłębić tajniki skutecznego leczenia oparzeń skóry.
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x