Wskazania:
Usuwanie odcisków i nagniotków.
Dawkowanie:
Stopy wymoczyć w wodzie z dodatkiem mydła i osuszyć. Przed zastosowaniem i po zastosowaniu maści umyć dokładnie ręce. Przed użyciem należy lekko podgrzać w dłoniach pudełko z maścią w celu jej zmiękczenia i ułatwienia zastosowania. Na odcisk nałożyć cienką warstwę maści i zakleić plastrem. Zabieg przeprowadza się rano i na noc przez kilka dni, nie zmywając smarowanych miejsc wodą. Wymoczyć stopy w gorącej wodzie, a następnie odcisk usunąć lub zetrzeć pilnikiem. Nie należy wycinać ani odrywać odcisków. Nagniotek usunięty niedokładnie powraca. W razie potrzeby powtórzyć kurację po 3 dniach.
Przeciwwskazania:
Nie stosować produktu leczniczego: w nadwrażliwość na substancję czynną, salicylany lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; jeżeli skóra w okolicy odciska (nagniotka) jest zraniona lub zmieniona zapalnie; na zmiany głębokie lub o dużej powierzchni; u dzieci.
Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności:
Produkt leczniczy należy nakładać wyłącznie na odcisk. Nie należy stosować produktu na niezmienioną zdrową skórę ani na skórę uszkodzoną, gdyż mogą wystąpić ogólnoustrojowe działania niepożądane kwasu salicylowego. U pacjentów z cukrzycą lub z zaburzeniami układu krążenia usuwanie nagniotków i odcisków powinien przeprowadzić lekarz. Należy unikać kontaktu produktu z oczami i błonami śluzowymi. Produkt leczniczy nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.
Interakcje:
Brak danych.
Ciąża i laktacja:
Brak danych.
Działania niepożądane:
Mogą wystąpić odczyny alergiczne i stan zapalny skóry.
Przedawkowanie:
Brak danych.
Działanie:
Kwas salicylowy i substancja pomocnicza produktu leczniczego – plaster nostrzykowy, stosowane miejscowo na zrogowaciały naskórek działają keratolitycznie, zmiękczają i rozpulchniają zrogowaciały naskórek, ułatwiając jego złuszczenie.
Skład:
1 g maści zawiera 500 mg kwasu salicylowego.