fbpx

Maść na odciski

Maść na odciski - ulotka informacyjna dla pacjenta

Usuwanie odcisków, nagniotków oraz zgrubień skóry.

1 g maści zawiera 400 mg kwasu salicylowego i 100 mg kwasu mlekowego.

Nakładać 1-2x/dobę na zrogowaciałe miejsca na skórze stóp, uważając, aby nie dotknąć zdrowej skóry. Po wystąpieniu boleści należy wymoczyć stopy w gorącej wodzie i usunąć rozmiękczony zrogowaciały naskórek. Zabieg powtórzyć kilkakrotnie. Dzieci. Nie stosować u dzieci do 2 lat. Ostrożnie stosować u dzieci >2 lat.

Lek zawiera substancje o działaniu złuszczającym.

Nadwrażliwość na kwas salicylowy lub mlekowy, lub na którąkolwiek z substancji pomocniczych. Nie stosować: u dzieci do 2 lat, u pacjentów chorych na cukrzycę lub osób z zaburzeniami krążenia. Nie stosować jeśli skóra w otoczeniu odcisku jest uszkodzona lub zmieniona zapalnie.

Brak danych.

Brak danych na temat stosowania u kobiet w ciąży i okresie karmienia piersią. Nie należy stosować leku u kobiet w ciąży.

Maść na odciski - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Gorączka a karmienie piersią — paracetamol, ibuprofen czy kwas acetylosalicylowy?
Według Światowej Organizacji Zdrowia, karmienie piersią jest zalecane nawet do 2. roku życia dziecka, a jeśli matka i jej maluch chcą dłużej — droga wolna! Tymczasem trudno sobie wyobrazić, że w trakcie tak długiego czasu, mama karmiąca będzie nieustająco okazem zdrowia. Jak poradzić sobie z gorączką, przy jednoczesnym karmieniu piersią? Jakie leki przeciwgorączkowe są bezpieczne dla mamy karmiącej piersią?
Nowa alternatywa dla pacjentów z HIV?
Pojawiła się szansa na długo działające iniekcyjne leczenie HIV. Wszystko za sprawą zatwierdzenia przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) preparatu Cabenuva®.
Jaki wpływ na nasze zdrowie ma klimatyzacja?
Coraz powszechniej dostępna klimatyzacja pozwala nam radzić sobie z upałami. Często jest dostępna w samochodzie, autobusie, biurze czy nawet w domu. Czy na pewno jest w pełni bezpieczna i nie ma negatywnego wpływu na nasze zdrowie?
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x