fbpx

Marimer baby

Marimer baby - ulotka informacyjna dla pacjenta

Izotoniczny 100% roztw. wody morskiej (odpowiednik 28 g/L NaCI), wzbogacony jonami miedzi i manganu. Nie zawiera konserwantów. Oczyszczenie nosa pozwala na przywrócenie naturalnej funkcji ochronnej błony śluzowej nosa i ułatwia oddychanie. Wyrób jest odpowiedni jako uzupełnienie leczenia infekcji górnych dróg oddechowych. Jest praktyczny w użyciu, można go zabrać na wakacje, nawet w podróż samolotem, ponieważ nie zawiera propelentu. Wyrób jest zalecany do stosowania u niemowląt powyżej 6. m-ca życia i u dzieci w celu oczyszczania i udrażniania jam nosowych, zwłaszcza w przypadku kataru, zapalenia zatok oraz po zabiegach operacyjnych. 3-6 rozpyleń do każdego nozdrza, 3-6x/dobę lub według zaleceń lekarza. Usunąć nasadkę ochronną. Zaleca się umieścić dziecko w pozycji siedzącej bądź stojącej z wyprostowaną głową. Delikatnie wprowadzić apiikator do nozdrza 1 rozpylić. Następnie należy powtórzyć ten sam zabieg w drugim nozdrzu. Wytrzeć nadmiar roztworu. Wydmuchać nos (dzieci i dorośli) lub zastosować aspirator do nosa (niemowlęta) w celu zebrania nadmiaru wydzieliny. Osoby cierpiące na choroby wywołujące zwężenie dróg oddechowych (np. astmę), przed użyciem powinny zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza. Nie należy używać w przypadku nadwrażliwości na wodę morską. Na początku używania może pojawić się uczucie pieczenia lub przejściowego podrażnienia. Umyć końcówkę aplikatora po każdym użyciu. Należy zużyć w ciągu m-ca od otwarcia opakowania. Hipertoniczny 100% sterylny roztw. wody morskiej zawierający sól w ilości odpowiadającej 22g/L NaCl. Zalecany przy katarze, przeziębieniu. Dla noworodków od 1 dnia życia i dzieci. 100% naturalna woda morska. Hipertoniczny roztwór wody morskiej rozpylany w postaci mikrocząsteczek, bogaty w sole mineralne i mikroelementy pochodzące z wody morskiej do oczyszczania i udrażniania jam nosowych. Sterylny roztwór. Nie zawiera konserwantów. Rozpylić 1-2 dawki do każdego otworu nosowego, najlepiej przed każdym posiłkiem, 1-3 razy dziennie, zależnie od potrzeb. Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu niedostępnym dla dzieci. Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Nie stosować u wcześniaków. U dzieci z chorobami powodującymi zwężenie dróg oddechowych np. z astmą przed zastosowaniem poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Wpływ pandemii COVID-19 na zdrowie psychiczne
Pierwsze informacje na temat wirusa SARS-CoV-2 usłyszeliśmy w listopadzie 2019 roku, podczas panującej epidemii w mieście Wuhan. Już 11 marca 2020 roku Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła stan pandemii COVID-19. W związku z tym życie każdego człowieka na całym świecie zmieniło się z początkiem ubiegłego roku. Zmiany te mogły mieć wpływ na wzrost liczby samobójstw i zachorowań na depresję.
Linkozamidy — co to za grupa antybiotyków?
Choroby bakteryjne do niedawna stanowiły jedną z głównych przyczyn zgonów na świecie. Odkrycie leków przeciwbakteryjnych sprawiło, że w końcu możemy skutecznie z nimi walczyć. Linkozamidy to jedne z podstawowych antybiotyków stosowanych w przeciwdrobnoustrojowym lecznictwie. Mimo że znalazły się w tym gronie stosunkowo późno, są dziś powszechnie stosowane. Czym charakteryzują się linkozamidy? Czy są bezpieczne? Jakie działania niepożądane mogą powodować?
Soczewki kontaktowe — zasady stosowania
Aktualne dane statystyczne szacują, że już ponad 200 milionów ludzi na całym świecie zdecydowało się na korzystanie z soczewek kontaktowych. W Polsce pacjenci z wadą wzroku najczęściej sięgają po okulary korekcyjne. W 2014 roku szacowano, że liczba użytkowników soczewek w naszym kraju wynosiła ok. 800 tysięcy, jednak od kilku lat można zauważyć tendencję wzrostową — liczba ta przekroczyła już 1 milion. Jaki jest tego powód? Zastosowanie soczewek kontaktowych stopniowo rośnie ze względu na wygodę i niewyczuwalność ich noszenia. Są to korzyści, które odpowiadają wyzwaniom współczesnego trybu życia, a trudno ich szukać po stronie okularów.
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x