fbpx

Liść Brzozy

Liść Brzozy - ulotka informacyjna dla pacjenta

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany wspomagająco jako łagodny środek moczopędny w drobnych dolegliwościach układu moczowego.

1 g produktu zawiera 1 g Betula pendula Roth i/lub Betula pubescens Ehrh., folium (liść brzozy)1 łyżka zawierająca ok.2,9 g rozdrobnionych liści gatunków Betula pendula Roth i/lub Betula pubescens Ehrh. zawiera ok. 43,5 mg flawonoidów w przeliczeniu na hiperozyd.

Dorośli i osoby starsze: 1 łyżkę stołową (3 g) liści brzozy zalać 1 szklankę (250 ml) wrzącej wody, naparzać pod przykryciem 15 minut. Odstawić na 10 minut, przecedzić. Pić po szklance naparu 1–3x/dziennie. Maksymalna dawka dobowa wynosi 12 g liści brzozy co odpowiada 4 szklankom naparu. Dzieci poniżej 12 lat: nie zaleca się stosowania. Czas stosowania: lek stosuje się tradycyjnie 2-4 tyg. Jeżeli objawy utrzymują się podczas stosowania produktu, należy skontaktować się z lekarzem lub innym pracownikiem personelu medycznego.

Dla produktu nie przeprowadzono badań farmakologicznych.

Nadwrażliwość na pyłek brzozy lub liść brzozy. Nie podawać w schorzeniach wymagających zmniejszonej podaży płynów, takich jak: ciężka niewydolność serca lub nerek.

Dotychczas nie są znane.

Bezpieczeństwo stosowania produktu w okresie ciąży i karmienia piersią nie zostało ustalone. Zgodnie z przyjętą praktyką lekarską produkt nie powinien być przyjmowany w tych okresach. Brak danych na temat wpływu na płodność.

Przypadki przedawkowania nie są znane.

Liść Brzozy - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Odchudzanie — fakty i mity
Wraz z pierwszymi promieniami wiosennego słońca, w mediach pojawiają się hasła zachęcające do pozbycia się zbędnych kilogramów. Cudowne detoksy oparte tylko na sokach lub niskokalorycznych przetworzonych produktach wydają się zyskiwać na popularności. Aby uchronić się przed rozczarowaniem i “efektem jo-jo”, zachęcamy do lektury artykułu, który weryfikuje autentyczność kilku najbardziej popularnych haseł związanych z powyższym tematem. 
Diklofenak — dwojaki mechanizm działania a jego bezpieczeństwo i skuteczność
Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) to niezwykle istotna oraz popularna w świadomości pacjentów grupa leków. Obejmuje wiele znanych i często stosowanych substancji. Ibuprofen, ketoprofen czy tytułowy diklofenak stanowią podstawowe wyposażenie naszych apteczek. Są pierwszym wyborem, gdy dopadnie nas ból zęba, głowy czy kręgosłupa. Ratują, gdy dokucza gorączka czy też różnego rodzaju stany zapalne. Warto zatem poznać je bliżej.
Famotydyna Ranigast — powrót “złotego środka” na zgagę?
We wrześniu 2019 roku Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję o wstrzymaniu w obrocie preparatów zawierających ranitydynę (np. Ranigast). Już od października zaczęto wycofywać wszystkie produkty lecznicze z tą substancją. Jednak pod koniec grudnia ubiegłego roku został dopuszczony do sprzedaży bez recepty inny lek, ale z tej samej grupy związków pod względem mechanizmu działania, pod nazwą przywołującą na myśl dawny preparat - Famotydyna Ranigast (dawniej Famogast, 20 mg).
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
4
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x