Wskazania:
Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany wspomagająco w początkowym okresie upośledzonej wydolności serca, niewymagającej stosowania innych leków.
Dawkowanie:
Tradycyjnie stosuje się podany schemat stosowania: dorośli i młodzież: 3x/dobę 25 kropli.
Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na składniki produktu. Nie stosować u osób chorych na alkoholizm, padaczkę lub osób ze schorzeniem wątroby.
Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności:
Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci do 12 roku. W przypadku utrzymywania się objawów chorobowych lub ich nasilenia, należy zastosować leczenie z zastosowaniem silniej działających leków. Dawka jednorazowa zawiera maksymalnie do 350 mg etanolu co odpowiada 8,8 ml piwa lub 3,7 ml wina. Preparat ze względu na zawartość etanolu i korzenia kozłka może ograniczać zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługi maszyn.
Interakcje:
Dotychczas nie stwierdzono.
Ciąża i laktacja:
Nie stosować w okresie ciąży i laktacji.
Działania niepożądane:
Dotychczas nie stwierdzono. Możliwe wystąpienie nudności i zaburzeń żołądkowo-jelitowych.
Przedawkowanie:
Brak danych.
Działanie:
Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z długiego okresu stosowania.
Skład:
100 g produktu zawiera: Convallariae tinctura titrata – 50 g, Crataegi tinctura – 25 g, Valerianae tinctura – 25 g. 1 g preparatu zawiera nie mniej niż 0,35 mg flawonoidów w przeliczeniu na hiperozyd. Zawartość etanolu 61-67% (v/v).