fbpx

Krople Nasercowe

Krople Nasercowe - ulotka informacyjna dla pacjenta

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany wspomagająco w początkowym okresie upośledzonej wydolności serca, niewymagającej stosowania innych leków.

100 g produktu zawiera: Convallariae tinctura titrata – 50 g, Crataegi tinctura – 25 g, Valerianae tinctura – 25 g. 1 g preparatu zawiera nie mniej niż 0,35 mg flawonoidów w przeliczeniu na hiperozyd. Zawartość etanolu 61-67% (v/v).

Tradycyjnie stosuje się podany schemat stosowania: dorośli i młodzież: 3x/dobę 25 kropli.

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z długiego okresu stosowania.

Nadwrażliwość na składniki produktu. Nie stosować u osób chorych na alkoholizm, padaczkę lub osób ze schorzeniem wątroby.

Dotychczas nie stwierdzono.

Nie stosować w okresie ciąży i laktacji.

Brak danych.

Krople Nasercowe - wskazania i zastosowanie

Krople Nasercowe - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Famotydyna Ranigast — powrót “złotego środka” na zgagę?
We wrześniu 2019 roku Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję o wstrzymaniu w obrocie preparatów zawierających ranitydynę (np. Ranigast). Już od października zaczęto wycofywać wszystkie produkty lecznicze z tą substancją. Jednak pod koniec grudnia ubiegłego roku został dopuszczony do sprzedaży bez recepty inny lek, ale z tej samej grupy związków pod względem mechanizmu działania, pod nazwą przywołującą na myśl dawny preparat - Famotydyna Ranigast (dawniej Famogast, 20 mg).
Suplementacja witamin i składników mineralnych u wegan
Odpowiednio skomponowana dieta wegańska może być bezpieczna i korzystna dla zdrowia. Weganie są jednak szczególnie narażeni na niedobory niektórych witamin i minerałów. Szczególnie problematyczna jest niewystępująca w żywności roślinnej witamina B12. Jakie suplementy powinni przyjmować weganie, aby cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem? 
Emulsja z cyklosporyną na stan zapalny oka
Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła nowe zastosowanie 0,1% emulsji z cyklosporyną Verkazia (Santen Inc.). Lek może być stosowany do leczenia wiosennego zapalenia rogówki i spojówki (VKC) u dzieci i dorosłych.
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x