fbpx

Koszyczek Rumianku

Koszyczek Rumianku - ulotka informacyjna dla pacjenta

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania. Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany: doustnie: w objawowym leczeniu łagodnych dolegliwości żołądkowo-jelitowych, takich jak wzdęcia i skurcze o niewielkim nasileniu; na śluzówkę jamy ustnej: w leczeniu niewielkich owrzodzeń i stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła; na skórę: w leczeniu wspomagającym podrażnień skóry i błon śluzowych w okolicy odbytu oraz narządów płciowych, po wykluczeniu przez lekarza ciężkich dolegliwości; w leczeniu łagodnych stanów zapalnych skóry (oparzenia słoneczne) oraz ran powierzchniowych i niewielkich czyraków.

100 g produktu zawiera 100 g koszyczka rumianku (Chamomillae anthodium).

Objawowe leczenie łagodnych dolegliwości żołądkowo-jelitowych. Młodzież, dorośli i osoby w podeszłym wieku. Dawka jednorazowa: 1,5-3 g (0,5-1 łyżki) kwiatów rumianku zaparzać w 150 ml wrzącej wody. Dobowa dawka: napar stosować 3-4x/dobę. Dzieci od 6. m-ca życia do 2 lat. Dawka jednorazowa: 0,5 łyżki (1,5 g) kwiatów rumianku zaparzać w 150 ml wrzącej wody. Podawać dziecku 1/3-2/3 (50-100 ml) przygotowanego naparu. Dobowa dawka: napar stosować 2-4x/dobę. Dzieci 2-6 lat. Dawka jednorazowa: 0,5 łyżki (1,5 g) kwiatów rumianku zaparzać w 150 ml wrzącej wody. Podawać dziecku 2/3-cały (100-150 ml) przygotowany napar. Dobowa dawka: napar stosować 2-4x/dobę. Dzieci 6-12 lat. Dawka jednorazowa: 0,5-1 łyżki (1,5-3 g) kwiatów rumianku zaparzać w 150 ml wrzącej wody. Dobowa dawka: napar stosować 2-4x/dobę. Leczenie niewielkich owrzodzeń i stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła. Młodzież, dorośli i osoby w podeszłym wieku. Dawka jednorazowa: 0,5-1,5 łyżki (1,5-4,5 g) kwiatów rumianku zaparzać w 100 ml wody. Przygotowany napar stosować do płukania jamy ustnej. Dobowa dawka: stosować kilka razy na dobę. Leczenie wspomagające podrażnień skóry i błon śluzowych w okolicy odbytu oraz narządów płciowych. Młodzież, dorośli i osoby w podeszłym wieku. Dawka jednorazowa: przygotować napar z 1,5 łyżki (4,5 g) kwiatów rumianku w 1 l wody. Stosować do nasiadówek. Dobowa dawka: stosować kilka razy na dobę. Leczenie łagodnych stanów zapalnych skóry (oparzenia słoneczne) oraz ran powierzchniowych i niewielkich czyraków. Młodzież, dorośli i osoby w podeszłym wieku. Dawka jednorazowa: przygotować napar z 1-3 łyżek (3-9 g) kwiatów rumianku w 100 ml wody. Stosować do przemywania i okładów (nasączone opatrunki). Dobowa dawka: stosować kilka razy na dobę.

Nie wykonano badań.

Nadwrażliwość na koszyczek rumianku lub inne rośliny z rodziny Złożonych (Compositae).

Ze względu na brak wystarczających danych dotyczących stosowania koszyczka rumianku w okresie ciąży lub karmienia piersią nie zaleca się przyjmowania produktu leczniczego.

Nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania.

Koszyczek Rumianku - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Różyczka – choroba, której należy się bać?
Różyczka to choroba wieku dziecięcego. Kojarzona jest nie tylko z dziećmi, ale również z niebezpieczeństwem, jakie może przynieść kobiecie w ciąży. Różyczka należy do chorób zakaźnych o dość łagodnym przebiegu, dlatego istnieje niebezpieczeństwo, że można czasami chorować skąpoobjawowo lub bezobjawowo.
Żelazo dla dzieci. Kiedy stosować? Jakie żelazo wybrać?
Żelazo jest elementarnym składnikiem naszego organizmu, a jego niedobór jest najczęstszym niedoborem pierwiastkowym u dzieci. Choć ludzkie ciało posiada zdolność magazynowania żelaza i uwalniania go w sytuacjach zbyt niskiej podaży, to jednak istnieją sytuację, gdy jego suplementacja jest konieczna. Kiedy należy suplementować żelazo u dzieci? Jakie preparaty z żelazem są dostępne na rynku?
Endometrioza — objawy i leczenie
Endometrioza należy do chorób ginekologicznych. Chociaż występuje ona ze stosunkowo dużą częstością u kobiet, to jednak nadal nie ustalono dokładnych przyczyn rozwoju tej choroby. Charakteryzuje się ona występowaniem komórek błony śluzowej macicy, czyli endometrium poza jamą macicy. Endometrioza wiąże się z dolegliwościami bólowymi i jest częstą przyczyną niepłodności u kobiet.
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x