fbpx

Kłącze imbiru

Kłącze imbiru - ulotka informacyjna dla pacjenta

Wspomagająco w niestrawności, zaburzeniach trawienia oraz jako środek zapobiegający objawom choroby lokomocyjnej.

1 sasz. zawiera 2 g kłącza imbiru o zawartości nie mniej niż 1,5% olejku eterycznego.

Preparat jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 6 rż. 1 sasz. zalać szklanką wrzącej wody i zaparzać pod przykryciem 15 min. Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: od 1/2 do 1 szklanki ciepłego naparu, jako środek pobudzający wydzielanie soków trawiennych w niestrawności. Dzieci 6-12 lat: jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, 1/4 szklanki naparu. Zapobiegawczo, przeciw objawom choroby lokomocyjnej, przyjmuje się jednorazowo 1/2-1 szklanki naparu z 1 sasz., pół godz. przed podróżą. Nie przekraczać dawki naparu z 3 sasz./dobę.

Nie stosować w przypadku zaawansowanej kamicy żółciowej oraz u osób uczulonych na kłącze imbiru.

Nie zaleca się stosowania kłącza imbiru jednocześnie z lekami obniżającymi krzepliwość krwi (lekami przeciwzakrzepowymi, niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi). Przyjmowanie naparu z imbiru równocześnie z napojami alkoholowymi lub środkami zawierającymi alkohol może nasilać pobudzenie perystaltyki jelit.

Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.

Nie przekraczać dawki 6 g kłącza imbiru (3 saszetki). Kłącze imbiru po znacznym przedawkowaniu może wywierać działanie depresyjne na OUN i wywoływać zaburzenia rytmu serca, rzadko uszkodzenie błony śluzowej żołądka. W przypadku przedawkowania preparatu należy skonsultować się z lekarzem.

Kłącze imbiru - wskazania i zastosowanie

Kłącze imbiru - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

5 popularnych leków, których nie powinieneś łączyć z alkoholem
Niektóre leki i alkohol nie idą ze sobą w parze. Czasem próby łączenia ich ze sobą, mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Jeśli masz wątpliwości, zawsze możesz zapytać swojego farmaceutę, czy preparaty, które aktualnie przyjmujesz, będą dla Ciebie bezpieczne w połączeniu z alkoholem. Oto 5 popularnych leków, których nie powinieneś z nim zażywać.
Kannabinoidy w chorobie Alzheimera
Kannabinoidy mogą okazać się skuteczne w terapii nadmiernego pobudzenia u pacjentów z chorobą Alzheimera. Stanowią tym samym obiecującą alternatywę dla leków przeciwpsychotycznych, dotychczas stosowanych off-label do radzenia sobie z tym objawem.
Leki roślinne vs leki syntetyczne. Kto wygra?
Medycynę naturalną, opartą na surowcach roślinnych, często stawia się w kontrze do nowoczesnej farmakoterapii opartej na lekach syntetycznych. Rzeczywistość jest jednak inna — to właśnie natura jest często źródłem inspiracji dla współczesnej medycyny i to właśnie z niej czerpane są liczne związki aktywne, syntetyzowane potem w laboratoriach chemicznych. Czym różnią się leki syntetyczne od naturalnych? Czy działają tak samo? Czy są tak samo bezpieczne?
Dobry spray na ból gardła dla dorosłych. Argentin-T, Tantum Verde czy Uniben?
Ból gardła dotyka każdego, najczęściej w najmniej oczekiwanym momencie. Czasami przechodzi samoistnie, ale zdarza się, że rozwija się w coś poważniejszego. W każdym wypadku ból gardła przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu, w szczególności osobom, których praca polega na mówieniu, jak np. nauczyciele. Czy spray na ból gardła są skuteczne i warte polecenia? Jak wybrać dobry spray na ból gardła?
Test na COVID-19 dostępny w Biedronce — czy warto go kupić?
W poniedziałek 15 marca 2021 roku w popularnych sklepach spożywczych pojawił się w sprzedaży test na COVID-19. Takie wydarzenie — bo tak to właśnie można nazwać — wzbudziło wiele skrajnych emocji, zarówno wśród specjalistów, jak i zwykłych konsumentów. Jak działają te testy? Czy warto je kupić? Jak interpretować ich wyniki?
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x