fbpx

Ketotifen Hasco

Ketotifen Hasco - ulotka informacyjna dla pacjenta

Syrop jest stosowany w zapobieganiu astmie oskrzelowej oraz w objawowym leczeniu alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i alergicznego zapalenia spojówek. Produkt nie jest skuteczny w przerywaniu napadu astmy oskrzelowej.

5 ml syropu zawiera 1 mg ketotifenu w postaci ketotifenu wodorofumaranu 1,38 mg.

Dzieci w wieku od 7 m-ca życia do 3 lat: 0,25 ml syropu/kg mc. 2x/dobę, rano i wieczorem, podczas posiłku. Nie stosować więcej niż 2,5 ml syropu 2x/dobę. Dzieci w wieku powyżej 3 lat i dorośli : 5 ml syropu 2x/dobę, rano i wieczorem, podczas posiłku. U pacjentów wrażliwych na działanie sedatywne ketotifenu, zaleca się powolne zwiększanie dawki przez pierwszy tydzień leczenia, rozpoczynając od 2,5 ml syropu 2x/dobę, a następnie zwiększając dawkę aż do osiągnięcia pełnej dawki leczniczej.

Ketotifen to lek przeciwalergiczny, którego działanie polega na hamowaniu uwalniania mediatorów reakcji alergicznej. Ketotifen jest niekompetycyjnym antagonistą receptorów histaminowych H1. Hamuje rozwój nadreaktywności oskrzeli, co objawia się zmniejszeniem częstości występowania oraz ciężkości napadów astmy. W zapobieganiu astmie oskrzelowej osiągnięcie pełnego działania terapeutycznego może wymagać leczenia trwającego kilka tyg.

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Jednoczesne stosowanie doustnych leków przeciwcukrzycowych.

Lek może nasilać działanie leków hamujących czynność ośrodkowego układu nerwowego (uspokajających, nasennych), leków przeciwhistaminowych i alkoholu. Jednoczesne stosowanie z doustnymi lekami przeciwcukrzycowymi może spowodować zmniejszenie liczby płytek krwi.

Produkt może być stosowany w ciąży jedynie w przypadku bezwzględnej konieczności. Ze względu na przenikanie ketotifenu do mleka matki, kobiety przyjmujące ketotifen nie powinny karmić piersią.

Głównymi objawami przedawkowania są zawroty głowy, nadmierne uspokojenie i senność, splątanie i dezorientacja, tachykardia, niedociśnienie tętnicze, zapaść krążeniowo-oddechowa, śpiączka oraz zwłaszcza u dzieci nadpobudliwość lub drgawki. Należy zastosować leczenie objawowe. Jeśli lek został przyjęty w ciągu ostatniej godziny, zaleca się wywołanie wymiotów lub wykonanie płukania żołądka. Korzystne może być podanie węgla aktywowanego. W przypadku wystąpienia pobudzenia lub drgawek można podać krótko działające barbiturany lub benzodiazepiny, w przypadku śpiączki zastosować oddychanie kontrolowane i leki podtrzymujące czynność układu krążenia. W razie konieczności zalecane jest leczenie objawowe i monitorowanie czynności układu krążenia.

Ketotifen Hasco - wskazania i zastosowanie

Ketotifen Hasco - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Nowe wytyczne leczenia nowotworu płuc?
Palenie jest główną przyczyną raka płuc, który każdego roku diagnozuje się u ponad 200 000 osób w Stanach Zjednoczonych i wciąż pozostaje na 1. miejscu wśród chorób nowotworowych pod względem śmiertelności.
Co to jest halitoza?
Choć stanowi ona powszechny problem społeczny, często jest bagatelizowana. Sama nie jest chorobą a jedynie objawem. Halitoza, bo o niej mowa wprowadza w zakłopotanie wielu pacjentów, wpływając na ich komunikację społeczną i życie. 
Nowa strategia w leczeniu napadowej nocnej hemoglobinurii
Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków zatwierdziła Empaveli – nowy lek wskazany w terapii napadowej nocnej hemoglobinurii (PNH). Empaveli przeznaczony będzie dla dorosłych pacjentów, którzy nie byli wcześniej leczeni oraz pacjentów zmieniających leczenie z inhibitorów białka C5 – ekulizumabu lub rawulizumabu.
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x