Wskazania:
W łagodnych objawach napięcia nerwowego i jako środek wspomagający sen. Produkt leczniczy jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.
Dawkowanie:
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat. W łagodnych objawach napięcia nerwowego: przyjąć dawkę jednorazową 3 tabl., do 3x/dobę. Maks. 4x/dobę. Jako środek wspomagający sen: przyjąć dawkę jednorazową 3 tabl. na pół godz. przed planowanym snem. Jeśli to będzie niezbędne można przyjąć jeszcze jedną dawkę wieczorem. Dzieci: nie stosować leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.
Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności:
Nie należy przekraczać zalecanej dawki. W przypadku poważniejszych zaburzeń (np. nerwice wegetatywne, stany neurotyczne) lub gdy stan ulega pogorszeniu, należy zasięgnąć porady lekarza. Lek może być przyjmowany przez diabetyków. 1 tabl. zawiera 248 mg sacharozy.
Interakcje:
Nie są znane.
Ciąża i laktacja:
Nie należy stosować leku podczas ciąży i karmienia piersią bez zaleceń lekarza.
Działania niepożądane:
Nie stwierdzono.
Przedawkowanie:
Nie ma doniesień o powikłaniach w przypadku przedawkowania, nie znany jest specjalny sposób postępowania.
Działanie:
Lek jest wieloskładnikowym preparatem pochodzenia roślinnego. Obecność wyciągu z korzenia kozłka lekarskiego w połączeniu z szyszkami chmielu powoduje, że jest on bardzo efektywnym lekiem o działaniu uspokajającym i łagodzącym objawy stresu, rozdrażnienia. Nie powoduje przy tym obniżenia zdolności koncentracji, jasności myślenia. Nie wpływa na sprawność psychomotoryczną. Szyszki chmielu posiadają również działanie ułatwiające naturalne zasypianie. Łagodzą dolegliwości ze strony układu pokarmowego o podłożu nerwowym. Działanie to jest wspomagane dodatkiem wyciągu z korzenia goryczki. Nie stwierdzono działań niepożądanych, interakcje z innymi lekami nie są znane.
Skład:
1 tabl. zawiera: Lupuli flos pulvis 45,00 mg, Valerianae extractum hydroalcoholicum siccum (4:1) 33,75 mg, Gentianae extractum siccum (4:1) 22,50 mg.