fbpx

Juvit Multi

Juvit Multi - ulotka informacyjna dla pacjenta

Produkt stosuje się w zapobieganiu i leczeniu niedoborów wit. u niemowląt i dzieci: w stanach zwiększonego zapotrzebowania (okres intensywnego wzrostu, wzmożony wysiłek fizyczny, choroby przebiegające z podwyższoną temperaturą); przy niedostatecznej podaży wit. w pożywieniu (diety eliminacyjne, stany niedożywienia, okres wczesnowiosenny); w obniżonej ogólnej odporności na choroby infekcyjne; w okresie rekonwalescencji, zwłaszcza po leczeniu antybiotykami.

1 ml kropli zawiera: 5000 j.m. retynolu palmitynianu (wit. A), 1000 j.m cholekalcyferolu (wit. D3), 4,0 mg all-rac-α-tokoferylu octan (wit. E), 2,0 mg tiaminy chlorowodorku (wit. B1), 0,8 mg ryboflawiny sodu fosforanu (wit. B2), 4,0 mg pirydoksyny chlorowodorku (wit. B6), 30 mg nikotynamidu (wit. PP), 10 mg deksopantenolu, 100 mg kwasu askorbowego (wit. C). 1 ml roztw. odpowiada oko.o 27 kroplom.

Jeżeli nie zalecono specjalnego dawkowania, zazwyczaj podaje się: niemowlętom: 3-5 kropli/dobę; dzieciom w wieku 1 roku do 6 lat: 6-7 kropli/dobę; dzieciom w wieku 7-14 lat: 8-9 kropli/dobę. Niemowlętom i małym dzieciom można podawać produkt w łyżce napoju lub z pokarmem.

Jako produkt wielowitaminowy, produkt leczniczy wykazuje skojarzone działanie poszczególnych składników. Zawarte w produkcie wit. C i E uczestniczą w przemianach węglowodanów, tłuszczów i białek. Wit. C wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, jest niezbędna do prawidłowego rozwoju chrząstki, kości i zębów. Wit. E wpływa na układ krwionośny, czynność układu nerwowego i mięśni. Wit. A odgrywa istotną rolę w procesie widzenia, jest niezbędna w procesie wzrostu, a także w budowie i czynności nabłonka skóry oraz błony śluzowej. Wit. D reguluje gospodarkę wapniowo-fosforanową ustroju i utrzymuje równowagę dynamiczną pierwiastków, będących głównymi składnikami mineralnymi kości. Wit. z grupy B oraz wit. PP są koenzymami wielu enzymów biorących udział w różnorodnych przemianach komórkowych. Ich niedobór wywołuje zaburzenia wzrostu, zmiany chorobowe w obrębie jamy ustnej i skóry, upośledza proces widzenia zmierzchowego oraz może powodować zapalenia wielonerwowe.

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Hiperwitaminoza A. Nie stosować w przypadku hiperkalcemii.

Jednoczesne podawanie kolestyraminy, oleju parafinowego, kolestypolu (leki zmniejszające wchłanianie tłuszczów) zmniejsza wchłanianie wit. A, D i E. Wchłanianie wit. A jest zmniejszone podczas podawania neomycyny, zaś wit. D u pacjentów przyjmujących leki przeciwdrgawkowe i barbiturany. Jednoczesne stosowanie preparatów żelaza osłabia działanie wit. E. Należy zachować kilkugodz. odstęp między przyjmowaniem produktu leczniczego i preparatów żelaza.

W okresie ciąży nie należy przekraczać zalecanych dawek wit., szczególnie wit. A, która w dużych dawkach ma działanie teratogenne. Produkt może być stosowany w czasie ciąży jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym ryzykiem dla płodu. W okresie karmienia piersią nie należy przekraczać zalecanych dawek wit., szczególnie wit. A, która w dużych dawkach ma działanie teratogenne.

Przedawkowanie może wywołać łagodne objawy niepożądane ze strony przewodu pokarmowego (nudności, biegunka), hiperwitaminozę A i D, hiperkalcemię. W przypadku przedawkowania należy natychmiast odstawić produkt i zastosować leczenie objawowe.

Juvit Multi - wskazania i zastosowanie

Juvit Multi - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Ayahuasca — kontrowersyjny antydepresant
Ayahuasca, znana rdzennym mieszkańcom Amazonii, przez długi czas nieznana była społeczeństwom zachodnim. Popularność zdobyła jako element obrzędów brazylijskich synkretycznych ruchów religijnych. W ten sposób rozprzestrzeniła się na Stany Zjednoczone, Europę i cały świat. Choć nie do końca jeszcze zbadana, stanowić może obiecujący środek w terapii depresji.
Tonik witaminowy do picia - który będzie najlepszy?
Kiedy wchodzimy do apteki, szczególnie w okresie świątecznym, często na pierwszy rzut oka można dostrzec pięknie zapakowane toniki wzmacniające. Najczęściej zawierają witaminy, głóg, żelazo, biotynę czy lecytynę. Najczęściej w zależności od składu służą poprawie funkcjonowania układu krążenia, pamięci, koncentracji czy łagodzeniu skutków stresu. Czy są skuteczne? Czy są dobrym prezentem, jeżeli chcemy zadbać o zdrowie naszych najbliższych?
Benzydamina i jej ciemne oblicze
Benzydamina znana jest ze swoich właściwości przeciwbólowych, przeciwzapalnych i miejscowo znieczulających. Choć świetnie sprawdza się w postaci tabletek na ból gardła lub roztworu do irygacji pochwy, samozwańczy chemicy znaleźli dla niej również inne — niebezpieczne — zastosowanie. Jakie skutki może wywołać benzydamina w nadmiernej ilości?
Molnupirawir-doustny lek na Covid-19
W wielkiej Brytanii zatwierdzono nowy lek stosowany w infekcji wywołanej wirusem SARS-CoV-2. Molnupirawir został opracowany przez firmę Merck. Firma Merck podaję, że lek zmniejsza liczbę hospitalizacji oraz zgonów w wyniku Covid-19 o 50%. Jest to pierwszy lek stosowany w leczeniu zakażenia SARS-CoV-2, który może być podawany doustnie. Lek ma być […]
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x