Jodyna Aflofarm
Jodyna Aflofarm - ulotka informacyjna dla pacjenta
Niewielkie uszkodzenia skóry np. otarcia, zadrapania naskórka.
Zewnętrznie, otarte miejsca i bezpośrednie okolice ran przemyć wacikiem nasączonym preparatem.
Środek o działaniu odkażającym.
Nadwrażliwość na substancję czynną lub substancje pomocnicze.
Przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem.
Jodyna Aflofarm - zamienniki
Artykuły warte przeczytania #leki.pl
Zaparcia to problem, który dotyka dorosłych oraz dzieci. To dla wielu z nas wstydliwa dolegliwość. Trudności w wypróżnianiu wpływają na psychiczne i fizyczne aspekty życia codziennego. Często ciężko poradzić sobie z nimi domowymi sposobami. Niejednokrotnie nieumiejętna terapia może przysporzyć więcej problemów niż korzyści.
Astma to przewlekła choroba, która dotyka układ oddechowy. Nieprawidłowa farmakoterapia zwiększa ryzyko i ilość występowania zaostrzeń schorzenia. Natomiast poprawne leczenie pozwala na kontrolę objawów i komfortowe życie chorego. Z artykułu dowiesz się, jakie leki najczęściej wykorzystuje się w leczeniu astmy.
W wakacje coraz więcej ludzi decyduje się na wyjazd ze swoim czworonożnym pupilem. Dla niektórych zwierząt jazda samochodem to frajda, dla innych ogromny stres, kojarzący się np. z wizytami u weterynarza. Jak odpowiednio przygotować się do transportu zwierząt, aby zapewnić im jak najlepsze warunki i bezpieczeństwo?
Mianem chorób rzadkich określamy choroby, których częstotliwość występowania w populacji wynosi 5 przypadków na 10 tysięcy osób. Ze względu na poznanie jednostek chorobowych, których częstotliwość występowania jest jeszcze niższa, wprowadzono również definicję chorób ultrarzadkich. Określenie to dotyczy jednostek chorobowych, na które cierpi nie więcej niż 1 osoba na 50 tysięcy osób. Definicje te zostały określone przez Parlament i Radę Europejską w rozporządzeniach z 1999 i 2014 roku. Jednak nie są one uniwersalnymi definicjami dla wszystkich regionów świata. Do tej pory na świecie istnieje około 8 tysięcy jednostek chorobowych zakwalifikowanych jako choroby rzadkie [1,2].
Alergia, nietolerancja i nadwrażliwość często uznawane są za określenia tego samego zjawiska. Nic bardziej mylnego! Nie mogą być one stosowane zamiennie, ponieważ nie są sobie tożsame. Ich różnic należy upatrywać u ich źródła, czyli u mechanizmów powyższych zjawisk. Czym zatem różnią się od siebie alergia, nietolerancja i nadwrażliwość?
Żylaki to często nie tylko problem natury estetycznej, ale również zdrowotnej, dlatego nie należy go lekceważyć. Profilaktyka przeciwżylakowa jest bardzo istotna i powinna być stosowana najlepiej jeszcze przed pojawieniem się pierwszych objawów. To jedynie kilka prostych zaleceń, które minimalizują ryzyko powstawania i rozwoju choroby żylakowej. Istnieje kilka metod leczenia żylaków: objawowe leczenie farmakologiczne, kompresjoterapia oraz leczenie zabiegowe i operacyjne.