fbpx

Jagoda plus Luteina

Jagoda plus Luteina - ulotka informacyjna dla pacjenta

1 tabl. zawiera 300 mg liofilizowanej czarnej jagody (myrtilli fructus pulvis), 6 mg luteiny, 2,5 mg beta-karotenu, 10 mg resveratrolu 20%; zawartość beta-karotenu pokrywa 50% dziennego zapotrzebowania.

Profilaktycznie, w celu zachowania dobrego wzroku. Dla osób z zaburzeniami widzenia o zmierzchu. Dla osób, które dużo pracują przy komputerze, czytają, oglądają telewizję, jeżdżą samochodem (szczególnie nocą). Wspomagająco w leczeniu krótkowzroczności, jaskry prostej i zaćmy. Wspomagająco w leczeniu chorób przebiegających z uszkodzeniem mikrokrążenia w oku: retinopatii cukrzycowej, retinopatii nadciśnieniowej i niedrożności naczyń siatkówki. Wspomagająco w leczeniu chorób zwyrodnieniowych oraz dystroficznych siatkówki i naczyniówki oka. Wspomagająco w leczeniu i profilaktyce degeneracji plamki żółtej związanej z wiekiem (AMD). Zawarte w preparacie aktywne składniki pochodzenia roślinnego (luteina, beta-karoten, resveratrol i antocyjany) posiadają udowodnione naukowo działanie pełniące funkcje ochronne oka przed szkodliwym działaniem promieniowania UV i zwyrodnieniem plamki żółtej (centralnej części siatkówki). Czarna jagoda (Myrtylli fructus) zawiera antocyjany, związki które uszczelniają delikatne ściany naczyń krwionośnych, zwiększają ich elastyczność i zmniejszają łamliwość. Zapobiega to wylewom osocza krwi do gałki ocznej, obrzękom i stanom zapalnym w siatkówce i innych ukrwionych tkankach oka. Luteina – żółty barwnik roślinny należący do karotenoidów – wykazuje szczególne powinowactwo do plamki żółtej i soczewki w gałce ocznej, działa jak filtr, chroniąc oko przed szkodliwym światłem UVA, UVB i wolnymi rodnikami. Dostarczana do organizmu w ilości 6 mg dziennie zmniejsza ryzyko uszkodzenia plamki żółtej aż o 43%. Luteina odgrywa ogromną rolę w profilaktyce zaćmy. Beta-karoten jest przekształcany w organizmie w wit. A, która jest niezbędna do syntezy światłoczułego barwnika (rodopsyny), dzięki któremu możliwe jest widzenie o zmierzchu i w złych warunkach oświetleniowych. Wit. A zwiększa także produkcję ochronnego śluzu nawilżającego oko. Resveratrol naturalny związek polifenolowy występujący m.in. w skórce czerwonych winogron. Moduluje on przemiany tłuszczowe, hamuje utlenianie lipoprotein i agregację płytek krwi, co jest bardzo istotne dla prawidłowej drożności wąskich naczyń krwionośnych oka.

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Zaleca się przyjmowanie 1 tabl./dobę w trakcie jedzenia. Systematyczne stosowanie zwiększa efekt działania.

Jagoda plus Luteina - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Jak stosować probiotyki przy antybiotykach?
Antybiotyki stosujemy w leczeniu infekcji bakteryjnych. Dobrze dobrane dają wysokie prawdopodobieństwo wyleczenia choroby. Jednak tak jak każdy lek, również antybiotyki posiadają swoje skutki uboczne. Jednym z nich jest zaburzenie naturalnej flory jelitowej, najczęściej objawiające się biegunką. Zastosowanie probiotyków może jednak zniwelować niepożądane efekty antybiotykoterapii.
Przeciwutleniacze w żywności — walka z wolnymi rodnikami
Obecnie zmagamy się z wieloma chorobami, które są następstwem nagromadzenia wolnych rodników w naszym organizmie. Ich negatywny wpływ na nasze zdrowie można ograniczyć za pomocą przeciwutleniaczy, które znajdują się m.in. w żywności. Ich bogatym źródłem są przede wszystkim warzywa i owoce. Które produkty mają największą zdolność przeciwutleniającą?
Zmiany w aptekach. Farmaceuta pomoże Ci w nowy sposób!
Apteka pewnie kojarzy Ci się z miejscem, gdzie można kupić leki, które zalecił lekarz. Miła pani przypomni jak stosować leki, doradzi w doborze preparatu na ból lub przeziębienie. Pomoże z kosmetykami. Jednak to tylko mały wycinek naszej pracy. O tym jak bardzo jest złożona, pisałem w poprzednim artykule. Jednak ten schemat pracy będzie odchodzić w przeszłość. Już niedługo farmaceuta pomoże Ci w nowy sposób.
Czy olej CBD można łączyć z lekami?
Olejek konopny staje się coraz popularniejszy, można go spotkać w wielu sklepach jako dodatek do żywności lub suplement diety. Największym zainteresowaniem cieszy się jednak olej CBD, który ma działanie uspokajające czy ułatwiające zasypianie. Czy jest on jednak bezpieczny? Czy można go stosować razem z innymi lekami?
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
1
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x