fbpx

Innovitum B

Innovitum B - ulotka informacyjna dla pacjenta

Krople w postaci zaw. w oleju MCT, który zawiera witaminy działające wspomagająco na procesy krwiotwórcze. Przeznaczony jest do postępowania dietetycznego w niedokrwistości z niedoboru żelaza u noworodków, niemowląt i dzieci.

1 kropla zawiera: 150 µg wit. B6, 50 µg wit. B9, 0,3 µg B12.

Innowacyjne połączenie 3 wit. krwiotwórczych: B6, B9 i B12. Wit. B6 jest konieczna do powstania hemoglobiny. Jest bowiem odpowiedzialna m.in. za aktywowanie enzymu włączającego żelazo do hemu. Jej niedobór może wywoływać rozwój niedokrwistości syderoblastycznej. Wit. B9, kwas foliowy, uczestniczy w procesach krwiotwórczych i podziałach komórkowych. Jej niedobór może prowadzić do rozwoju niedokrwistości megaloblastycznej. Natomiast wit. B12 wykazuje działanie regulacyjne na produkcję i dojrzewanie czerwonych krwinek. Jej niedobór może skutkować rozwojem niedokrwistości megaloblastycznej. Krople zawierają w swym składzie aktywną formę folianu 5-MTHF, łatwo przyswajalną nawet dla osób, które nie metabolizują kwasu foliowego. Badania naukowe stanowią dowód, że uzasadnione jest stosowanie biologicznie aktywnej formy folianu (5-MTHF) zamiast syntetycznego kwasu foliowego. Szybciej i łatwiej się ona wchłania, gdyż nie wymaga przemian metabolicznych. Co ważne, krople pozwalają na precyzyjne i łatwe dawkowanie.

Dawkowanie i okres stosowania kropli zależą od stanu klinicznego pacjenta, od jego zapotrzebowania na wit. i powinny odbywać się według zaleceń lekarza i pod jego nadzorem. W przypadku profilaktyki niedokrwistości z niedoboru żelaza (anemii) u niemowląt przedwcześnie urodzonych zaleca się podawanie 1 kropli zaw./1 kg mc. pacjenta/dobę. Przed spożyciem, by uzyskać jednorodną zaw., dobrze wymieszaj. W tym celu energicznie wstrząśnij buteleczką. Odmierzoną porcję podaj bezpośrednio do jamy ustnej lub rozpuść w zimnym lub ciepłym płynie (np. woda, mleko, sok owocowy) lub innym półpłynnym pokarmie o temperaturze maksymalnie 25° C.

Innovitum B - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Jak dieta zachodnia wpływa na naszą mikroflorę jelitową?
Dieta zachodnia to domena zachodu Europy i USA. Jest bogata w tłuszcze, produkty przetworzone oraz cukry proste. Jednocześnie jest niezwykle niedoborowa, przez co stanowi podłoże wielu chorób cywilizacyjnych. Niewłaściwa zawartość talerza przekłada się na zaburzenia mikroflory jelitowej. Jaka jest zależność między naszym jadłospisem a rozwojem bakterii probiotycznych?
XL, SL, SR... — co oznaczają akronimy na opakowaniach leków?
Opakowanie leku podlega uregulowaniom prawnym. Niekiedy ze względu na brak pewnych informacji partie leków zostają wycofane. Akronimy stosowane w nazwach handlowych leków nie są usystematyzowane, co wprowadza pewien chaos w nazewnictwie. Pacjenci bardzo często myślą, że skrótowce oznaczają rozmiary tabletek. Niestety jest to dużo bardziej skomplikowane. Co oznaczają? Czemu powinieneś zwrócić na nie uwagę?
Wpływ statyn na miażdżycę aorty wstępującej
Miażdżyca to przewlekły proces zapalny charakteryzujący się pogrubieniem i twardnieniem ścian naczyń krwionośnych, miejscowym uszkodzeniem naczyń potęgujący się poprzez wzmożony stres oksydacyjny. Ponadto adhezja płytek krwi i kumulacja lipidów przyczynia się do dalszego rozwoju patologii.
Jak zrobić zastrzyk z adrenaliny?
Praktycznie każdy widział w filmie, jak duszącemu się bohaterowi ktoś podaję zamaszystym ruchem zastrzyk i za chwilę bohater, jak gdyby nigdy nic, jest całkowicie zdrowy. W życiu może nie wygląda to aż tak spektakularnie, ale warto wiedzieć, co to jest adrenalina i jak podać ją w zastrzyku. Ta wiedza może uratować komuś kiedyś życie.
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x