fbpx

HIALNEBU

HIALNEBU - ulotka informacyjna dla pacjenta

Wyrób medyczny zawiera: hialuronian sodu, chlorek sodu,woda do iniekcji. Izotoniczny roztw. z hialuronianem sodu przeznaczony do inhalacji. Wyrób medyczny nawilża górne i dolne drogi oddechowe ułatwiając usuwanie zalegającej wydzieliny. Dzięki zawartości hialuronianu sodu zapewnia wysoki poziom nawilżenia, chroniąc śluzówkę przed wysychaniem i wspomagając jej regenerację. Regularne stosowanie wyrobu chroni błonę śluzową przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak suche powietrze, zanieczyszczenia, niska lub wysoka temperatura. Wyrób medyczny można stosować również do zakrapiania i przemywania jam nosowych. Wyrób jest łagodny i bezpieczny, dlatego może być stosowany u niemowląt, dzieci i dorosłych. Zakrapianie i przemywanie. Wyrób zakrapiać 1-4x/dobę po kilka kropli do każdego otworu nosowego. W celu przemycia brzegów otworów nosa delikatnie czyścić je za pomocą nasączonego wacika kosmetycznego. Każda amp. służy do jednorazowego użytku. Wyrób nie powinien być stosowany dłużej niż 30 dni. Po tym czasie należy zrobić kilkudniową przerwę. Inhalacje. 1 amp. (5 ml) służy do przeprowadzenia jednorazowej inhalacji. Inhalacje przeprowadzać 2-4x/dobę lub według wskazań lekarza. Amp. można stosować do każdego rodzaju inhalatora. W celu poprawnego użycia roztw. z inhalatorem należy stosować się do instrukcji obsługi urządzenia. Działania niepożądane nie występują w przypadku prawidłowego stosowania zgodnie z instrukcją użycia. W razie wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku wystąpienia objawów reakcji alergicznych lub innych objawów niepożądanych należy poinformować o nich wytwórcę. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C w suchym miejscu. Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

HIALNEBU - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Senolityki — czy zagwarantują nam wieczną młodość?
Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, mające na celu zachowanie młodego i zdrowego wyglądu, cieszą się obecnie wielką popularnością. Należy jednak pamiętać, że nie tylko zmarszczki są oznaką przemijającego czasu. Z upływem lat starzeją się także wewnętrzne struktury naszego organizmu, czego nie widać gołym okiem. Senolityki to grupa związków opóźniających proces starzenia — czy mogą nam zagwarantować wieczną młodość?
Mgiełka solankowa-woda lecznicza do inhalacji
Mgiełka solankowa pochodzi z solanki, czyli z wody mineralnej, o dużej zawartość związków chemicznych w postaci soli. Jony tych soli mają duże znaczenie lecznicze. Solanka wykorzystywana jest w postaci soli, mgiełki oraz wody. Z powodu właściwości leczniczych stosuje się ją w przemyśle farmaceutycznym oraz kosmetycznym. Trochę historii Solanka, czyli wysoce zmineralizowana jonami sodu, chloru, wapnia, […]
Sylimaryna na wątrobę — co mówią badania?
Sylimaryna jest roślinną substancją aktywną wykorzystywaną w leczeniu schorzeń wątroby, ze względu na właściwości odtruwające, hepatoprotekcyjne, żółciopędne, przeciwzapalne i przeciwoksydacyjne. Jej źródłem są nasiona ostropestu plamistego. Istnieje wiele badań potwierdzających terapeutyczne właściwości sylimaryny, a część preparatów zawierających ten składnik jest zarejestrowana jako leki roślinne.
Konflikt serologiczny i jego profilaktyka w ciąży
Z pojęciem konflikt serologiczny po raz pierwszy zetknęliśmy się prawdopodobnie wszyscy w szkole podstawowej na lekcji biologii. Wielu z nas mogło wtedy pomyśleć, że ta sytuacja nie będzie go dotyczyć. No, chyba że ktoś planował studiować kierunki medyczne. Nic bardziej mylnego. Życie lubi zaskakiwać. Konflikt serologiczny to realny problem, z którym możemy się zetknąć w bardzo ważnym dla nas momencie, bowiem w chwili poczęcia naszego dziecka. 
Leki „domowej” roboty: nalewka z orzecha włoskiego
Wiele gospodyń na pewno poleciłoby na problemy żołądkowe i dolegliwości trawienne nalewkę z orzecha włoskiego (Juglans regia - Juglandaceae). Zarówno tradycyjne zastosowanie jak i niektóre badania naukowe wykazują, że wyciągi wodno-alkoholowe z tego gatunku mogą mieć korzystny wpływ na zdrowie. Przyjrzymy się dokładniej właściwościom substancji zawartych w Juglans regia oraz zastosowaniu trunku. Jak przygotować nalewkę domowymi metodami?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x