Hialeye Free Complex
Hialeye Free Complex - ulotka informacyjna dla pacjenta
Wyrób medyczny chroni, nawilża i powleka powierzchnię oka – w ten sposób przynosi długotrwałą ulgę oczom wysuszonym w wyniku: używania soczewek kontaktowych, zapalenia rogówki i spojówki, urazów rogówki, wielogodzinnej pracy przy komputerze, długiej jazdy samochodem, klimatyzacji, wiatru, zimnego, suchego powietrza, pływania w chlorowanej wodzie. Dodatkowo naturalna woda z rumianku pomaga przy podrażnionych, czerwonych i zmęczonych oczach. Czarna jagoda wspiera zdrowe funkcjonowanie oczu poprzez działanie przeciwutleniające i przeciwzapalne. Oczar wirginijski działa chłodząco, ściągająco i kojąco na bolące, zaczerwienione i zmęczone oczy. Wąkrotka azjatycka łagodzi zmęczenie oczu i zmniejsza obrzęk
Hialeye Free Complex - zamienniki
Aloes zwyczajny, Borówka, Chlorek sodu, Dzika róża, Hialuronian sodu, Hypromeloza, Rumianek pospolity
krople do oczu
Artykuły warte przeczytania #leki.pl
Dla większości społeczeństwa leżenie w łóżku kojarzy się z przyjemnością i regenerację. Oprócz spania, może to być oglądanie telewizji czy czytanie książki. Takie osoby nawet nie zdają sobie sprawy, że dla osób muszących przez długi czas przebywać w łóżku z powodu choroby, nie jest to takie przyjemne. Wręcz są one narażone na dodatkowe cierpienie związane z wystąpieniem odleżyn. Czym są i jak je leczyć?
Laktoferyna to białko naturalnie występujące w mleku ludzi i zwierząt. Na skalę przemysłową pozyskiwana jest z genetycznie modyfikowanego ryżu lub poprzez izolację z mleka krowiego. Hamuje rozwój drobnoustrojów oraz wpływa na odpowiedź układu odpornościowego. Ze względu na swoją szeroką aktywność, jest wciąż badana pod kątem możliwego zastosowania.
Podwyższone ciśnienie tętnicze krwi to problem, z jakim zmaga się wiele osób. Najczęściej chorobę kojarzymy z przyjmowaniem leków. Czy jest to jedyne rozwiązanie? Dowiedz się, w jaki sposób możesz obniżyć ciśnienie krwi bez leków.
Naukowcy przeprowadzili badanie zależności pomiędzy modyfikowalnymi czynnikami stylu życia (palenie tytoniu, dieta etc.) oraz czynnikami kardiometabolicznymi (BMI, cukrzyca, nadciśnienie etc.) a ryzykiem wystąpienia tętniaka mózgu u 70 000 dorosłych. Według powyższego badania m.in. osoby z genetyczną predyspozycją do bezsenności były bardziej narażone na ryzyko wystąpienia tętniaka mózgu.
Kaszel to jeden z najprostszych mechanizmów obronnych, dzięki któremu oczyszczamy drogi oddechowe i pozbywamy się z nich ciał obcych. Omawiany symptom może być konsekwencją kontaktu z czynnikiem mechanicznym (np. dymem tytoniowym), termicznym czy chemicznym, a także przebytą infekcją wirusową lub bakteryjną. W niektórych przypadkach rozwija się tzw. kaszel przewlekający (podostry), określany mianem poinfekcyjnego. Na czym polega i jak go leczyć?
Najpopularniejszy napój na świecie? Kawa! Ceniona jest za swoje właściwości pobudzające, jak również za intensywny aromat i szczególny smak. Chociaż nie można jej odmówić wielu walorów, to każdy miłośnik kawy, sięgając po kolejny kubek z tym cudownym napojem, często ma z tyłu głowy pytanie: czy kolejna porcja nie odbije się negatywnie na moim zdrowiu? Nic dziwnego, picie kawy bowiem obrosło wieloma mitami. Czas się z nimi rozprawić.