fbpx

Gynoxin; -Uno

Gynoxin; -Uno - ulotka informacyjna dla pacjenta

Drożdżyca błon śluzowych narządów płciowych (zapalenie sromu i pochwy, zapalenie pochwy, upławy).

100 g kremu dopochwowego zawiera 2 g azotanu fentikonazolu. 1 kaps. dopochwowa miękka zawiera 600 mg azotanu fentikonazolu.

Krem dopochwowy. Dorośli i młodzież w wieku powyżej 16 lat. U kobiet w wieku powyżej 60 lat, preparat można stosować po konsultacji z lekarzem. Tylko do stosowania dopochwowego. Wprowadzić zawartość aplikatora (ok. 5 g) głęboko do pochwy. Krem należy stosować za pomocą aplikatora (po umyciu nadaje się do wielokrotnego użycia). Aplikować jednorazowo głęboko do pochwy wieczorem przed snem przez 6 kolejnych dni, lub 2x/dobę – wieczorem przed snem oraz rano, przez 3 kolejne dni. W razie potrzeby możliwe jest zastosowanie kremu u partnera seksualnego. Dzieci i młodzież. Produkt leczniczy nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży poniżej 16 lat. Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania i skuteczności preparatu u dzieci i młodzieży poniżej 16 lat. Brak dostępnych danych. Kaps. dopochwowe. Dorośli i młodzież w wieku powyżej 16 lat. U kobiet w wieku powyżej 60 lat, preparat można stosować po konsultacji z lekarzem. Tylko do stosowania dopochwowego. Kaps. dopochwową, miękką 600 mg stosuje się jednorazowo. Zakładać głęboko do pochwy przed udaniem się na spoczynek. Jeśli objawy utrzymują się, następną dawkę można powtórzyć po 3 dniach. Dzieci i młodzież. Produkt leczniczy nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży poniżej 16 lat. Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania i skuteczności preparatu u dzieci i młodzieży poniżej 16 lat. Brak dostępnych danych.

Fentikonazol ma szerokie działanie przeciwgrzybicze. In vitro wykazuje szerokie spektrum działania grzybostatycznego i grzybobójczego na dermatofity (wszystkie z rodzaju Trichophyton, Microsporum) i drożdżaki (Candida albicans). Hamowanie wytwarzania kwaśnej proteinazy przez Candida albicans zaobserwowano również w badaniach in vitro. In vivo powoduje wyleczenie grzybicy skóry wywołanej przez dermatofity i Candida u świnek morskich w ciągu 7 dni.

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Lek zawiera tłuszcze oraz oleje, które mogą powodować uszkodzenie mechanicznych środków antykoncepcyjnych wykonanych z lateksu.

Brak jest danych dotyczących wpływu na płodność u mężczyzn i kobiet lub dane te są niewystarczające. Nie zaleca się stosowania produktu leczniczego u kobiet w wieku rozrodczym, które nie stosują środków antykoncepcyjnych. Brak jest danych dotyczących stosowania fentikonazolu u kobiet w ciąży lub dane te są niewystarczające. Badania na zwierzętach wykazały toksyczny wpływ na reprodukcję. Nie zaleca się stosowania produktu leczniczego u kobiet w ciąży, chyba że lekarz zdecyduje inaczej. Dostępne dane farmakodynamiczne/toksykologiczne z badań na zwierzętach wskazują na przenikanie fentikonazolu i jego metabolitów do mleka. Po podaniu dopochwowym fentikonazol lub jego metabolity przenikają przez barierę łożyskową u ciężarnych samic szczurów i królików, a następnie są wydzielane z mlekiem karmiących szczurów. Nie można wykluczyć ryzyka dla noworodka/niemowlęcia. Nie zaleca się stosowania produktu leczniczego u kobiet karmiących piersią, chyba że lekarz zdecyduje inaczej.

Nie odnotowano przypadków przedawkowania.

Gynoxin; -Uno - wskazania i zastosowanie

Gynoxin; -Uno - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

AulinDol — nowy przeciwbólowy żel z nimesulidem
Maści, kremy i żele przeciwbólowe to jedne z najczęściej kupowanych produktów w aptekach. Choć ich wybór jest naprawdę szeroki, to w rzeczywistości większość z nich posiada zbliżony skład, oparty na ibuprofenie, diklofenaku, naproksenie lub etofenamacie. Niedawno na rynku pojawił się żel AulinDol do stosowania miejscowego zawierający nimesulid — niesteroidowy lek przeciwzapalny. Czym się wyróżnia spośród innych żeli przeciwbólowych?
Jak leczyć przeziębienie w ciąży?
Przeziębienie to najpopularniejsza infekcja górnych dróg oddechowych. O ile rynek farmaceutyczny dysponuje wieloma lekami łagodzącymi uciążliwe symptomy przeziębienia, o tyle kobiety ciężarne nie mają już zbyt szerokiego wyboru. Jak walczyć z przeziębieniem, będąc w ciąży? Jakie leki można bezpiecznie stosować?
Clostridium difficile przyczyną zakażeń wewnątrzszpitalnych
Coraz częściej pojawiają się doniesienia o wewnątrzszpitalnych zakażeniach bakterią Clostridium difficile. Szacuje się, że jest ona źródłem około 40% wszystkich wewnątrzszpitalnych zakażeń. Leczenie osób zakażonych Clostridium jest kosztowne, a zważywszy na mnogość hospitalizacji z powodu Covid-19, potencjalnie może wzrosnąć liczba pacjentów  zakażonych Clostridium. Ważnym celem jest więc edukacja personelu medycznego i pacjentów, jak ograniczyć jej zasięg.
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x