fbpx

GlucaGen 1 mg HypoKit

GlucaGen 1 mg HypoKit - ulotka informacyjna dla pacjenta

Wskazania terapeutyczne: produkt leczniczy jest wskazany w leczeniu ciężkiej hipoglikemii, która może wystąpić u dzieci i dorosłych z cukrzycą, stosujących insulinę. Wskazania diagnostyczne: produkt leczniczy jest wskazany w hamowaniu czynności motorycznej przewodu pokarmowego u dorosłych podczas badań diagnostycznych.

1 fiolka zawiera 1 mg glukagonu w postaci glukagonu chlorowodorku, co odpowiada 1 mg (1 j.m.) glukagonu w 1 ml roztworu po sporządzeniu.

Wskazania terapeutyczne (ciężka hipoglikemia). Dorośli. Podawać 1 mg, we wstrzyknięciu podskórnym lub domięśniowym. Dzieci i młodzież (< 18 lat): produkt leczniczy może być stosowany w leczeniu ciężkiej hipoglikemii u dzieci i młodzieży. Podawać: 0,5 mg (dzieci o mc poniżej 25 kg lub w wieku poniżej 6-8 lat). 1 mg (dzieci o mc powyżej 25 kg lub w wieku powyżej 6-8 lat). Pacjenci w podeszłym wieku ( 65 lat). Produkt może być stosowany u pacjentów w podeszłym wieku. Zaburzenia czynności nerek i wątroby. Produkt może być stosowany u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek i wątroby. Wskazania diagnostyczne (hamowanie czynności motorycznej przewodu pokarmowego). Dorośli. Dawka w procedurze diagnostycznej, stosowana w celu relaksacji żołądka, bańki dwunastnicy, dwunastnicy i jelita cienkiego, wynosi od 0,2-0,5 mg w podaniu dożylnym lub 1 mg w podaniu domięśniowym; dawka stosowana w celu relaksacji okrężnicy wynosi od 0,5-0,75 mg w podaniu dożylnym lub od 1-2 mg w podaniu domięśniowym. Dzieci i młodzież (< 18 lat). Nie określono bezpieczeństwa stosowania ani skuteczności produktu leczniczego w hamowaniu czynności motorycznej przewodu pokarmowego u dzieci i młodzieży. Nie ma dostępnych danych. Produkt leczniczy może być stosowany u pacjentów w podeszłym wieku. Produkt leczniczy może być stosowany u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek i wątroby.

Glukagon jest preparatem hiperglikemicznym, który uwalnia zmagazynowany w wątrobie glikogen w postaci glukozy do krwi. Glukagon zmniejsza napięcie i czynność motoryczną mięśni gładkich przewodu pokarmowego.

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, guz chromochłonny nadnerczy (phaeochromocytoma).

Insulina: działa antagonistycznie do glukagonu. Indometacyna: glukagon może utracić zdolność do zwiększenia stężenia glukozy we krwi lub paradoksalnie może doprowadzić do hipoglikemii. Warfaryna: glukagon może zwiększyć antykoagulacyjne działanie warfaryny. Leki beta-adrenolityczne: u pacjentów stosujących leki blokujące receptory beta-adrenergiczne można oczekiwać wystąpienia zarówno przyspieszonego tętna, jak i podwyższonego ciśnienia krwi, które ze względu na krótki okres półtrwania glukagonu będą tymczasowe. U pacjentów z chorobą wieńcową podwyższone ciśnienie krwi i przyspieszone tętno mogą wymagać leczenia. Interakcje między produktem leczniczym stosowanym w zatwierdzonych wskazaniach.

Glukagon nie przenika przez barierę łożyskową. Glukagon był stosowany u kobiet z cukrzycą będących w ciąży i nie wywierał szkodliwego wpływu na przebieg ciąży oraz stan zdrowia płodów i noworodków. Produkt leczniczy GlucaGen może być stosowany w okresie ciąży. Glukagon jest bardzo szybko usuwany z krwiobiegu, głównie przez wątrobę (t1/2 wynosi od 3-6 minut), zatem przypuszczalnie ilość wydzielana do mleka matek karmiących po leczeniu ciężkiej hipoglikemii jest bardzo mała. Glukagon nie wywiera wpływu na organizm dziecka, ponieważ ulega rozkładowi w przewodzie pokarmowym i nie może zostać wchłonięty w niezmienionej postaci. Produkt leczniczy może być stosowany podczas karmienia piersią. Nie przeprowadzono badań na zwierzętach z zastosowaniem produktu leczniczego dotyczących reprodukcji. Badania przeprowadzone na szczurach wykazały, że glukagon nie powoduje zaburzeń płodności.

W przypadku przedawkowania u pacjenta mogą wystąpić nudności i wymioty. Ze względu na krótki okres półtrwania glukagonu objawy będą przemijające. W przypadku dawek znacznie przekraczających zalecany zakres, stężenie potasu w surowicy może się zmniejszyć, dlatego powinno być monitorowane, a w razie potrzeby korygowane.

GlucaGen 1 mg HypoKit - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Leki bez recepty na wysypkę - co warto stosować?
W Twojej apteczce zawsze są jakieś leki na wysypkę. Jednego dnia zjadłeś pomidora, za chwilę dostałeś wysypki ? A Ty poleżałaś na słońcu, a teraz cała w czerwonych plamach? U Twojego dziecka w przedszkolu, ospa? Wygląda dramatycznie. Jak Ty pokażesz się ludziom? Wciąż się drapiesz, wiercisz. Dziecko rozdrapało bąble do krwi teraz płacze z bólu. Co zaradzić, co kupić, jakie leki bez recepty na wysypkę pomogą?
7 powodów, dla których warto karmić dziecko piersią
Karmienie piersią to najwłaściwszy sposób żywienia noworodków i niemowląt. Zapewnia dziecku wszystkie niezbędne składniki do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Wiele kobiet pomimo początkowych trudności z laktacją, decyduje się karmić piersią. Niesie to za sobą mnóstwo korzyści, zarówno dla mamy jak i dziecka.
Niskie ryzyko wstrząsu po szczepieniu na COVID-19
Z dnia na dzień zwiększa się odsetek osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. Wraz z tą liczbą rośnie liczba doniesień na temat działań niepożądanych i bezpieczeństwa stosowania szczepionek mRNA. Najnowsze badanie potwierdza bardzo niskie ryzyko ciężkiej reakcji alergicznej na szczepionki.
Lek recepturowy — co powinieneś o nim wiedzieć?
Większość aktualnie dostępnych leków w aptekach to preparaty gotowe. Mimo że leki recepturowe nie są już tak popularne jak dawniej, bez wątpienia mają wiele zalet. Jedną z nich jest możliwość stworzenie leku dopasowanego do indywidualnych potrzeb pacjenta
Tabletki czy spray do gardła ze srebrem koloidalnym? Argentin T czy Gardlox?
Nanotechnologia to dziedzina będąca obiektem zainteresowań naukowców na całym świecie. Najbardziej znanym nanoproduktem są cząsteczki nanosrebra, które wykorzystuje się w wielu gałęziach medycyny, m.in. implantologii czy dermatologii. Co więcej, nanokoloid srebra jest składnikiem niektórych preparatów na gardło. Jakich? O tym opowiem w poniższym artykule.
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x