fbpx

Gencjana 1% roztwór spirytusowy (Pyoctanina)

Gencjana 1% roztwór spirytusowy (Pyoctanina) - ulotka informacyjna dla pacjenta

Do użytku zewnętrznego – środek odkażający. Środek antyseptyczny do odkażania powierzchniowych uszkodzeń naskórka lub skóry, do stosowania w ropnych zakażeniach skóry lub niektórych grzybicach i drożdżycach.

1 g roztw. zawiera 10 mg metylorozanilinowego chlorku.

Stosować zewnętrznie – miejscowo, środek odkażający.

Metylorozanilinowy chlorek należy do barwników anilinowych (trójfenylometanowych). Związek ten działa na bakterie Gram-dodatnie i niektóre grzyby chorobotwórcze, zwłaszcza drożdżaki. Antyseptyczne (bakteriobójcze i grzybobójcze) działanie barwnika wynika z hamowania przebiegu glikolizy w komórkach drobnoustrojów, hamowania replikacji ich DNA oraz hamowania aktywności mitochondriów i zwiększa się wraz ze wzrostem pH środowiska. Roztwór alkoholowy metylorozanilinowego chlorku działa ściągająco i osuszająco.

Nadwrażliwość na substancję czynną (metylorozanilinowy chlorek) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować u chorych na porfirię.

Zakwaszenie lub koloidalny uwodniony krzemian glinu (bentonit), podobnie jak obecność ropy lub wydzielin, osłabiają działanie antyseptyczne.

Brak przeciwwskazań do stosowania u kobiet ciężarnych i karmiących piersią.

Przy stosowaniu zgodnie z zaleceniami nie dochodzi do przedawkowania. Przyjecie doustne może spowodować zatrucie objawiające się nudnościami, wymiotami, bólem brzucha i biegunką.

Gencjana 1% roztwór spirytusowy (Pyoctanina) - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Agorafobia — co to jest?
Jedną z najczęstszych fobii dotykających młodych dorosłych jest agorafobia. Jest to irracjonalny strach przed tłumem, otwartymi przestrzeniami, podróżowaniem czy nawet wyjściem z domu. Jak rozpoznać i skutecznie leczyć ten lęk?
Przeciwutleniacze w żywności — walka z wolnymi rodnikami
Obecnie zmagamy się z wieloma chorobami, które są następstwem nagromadzenia wolnych rodników w naszym organizmie. Ich negatywny wpływ na nasze zdrowie można ograniczyć za pomocą przeciwutleniaczy, które znajdują się m.in. w żywności. Ich bogatym źródłem są przede wszystkim warzywa i owoce. Które produkty mają największą zdolność przeciwutleniającą?
Jak wybrać dobre tabletki na sen?
Szukasz dla siebie tabletek nasennych bez recepty? Znów tłukłeś się pół nocy, bo sen nie przychodził? A przed Tobą kolejny ciężki dzień. Do tego cieknie kran, w samochodzie zgrzyta, a Franek znów kaszlem. Stres goni stres. Boisz się brać coś mocnego na sen. W pełni Cię rozumiem. W takim razie ziołowe tabletki nasenne są w sam raz dla Ciebie. Tutaj przeczytasz, co wybrać i jaki preparat pomoże Ci porządnie się wyspać.
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x