fbpx

Gardimax medica

Gardimax medica - ulotka informacyjna dla pacjenta

Lek do stosowania objawowego w celu łagodzenia dolegliwości bólowych związanych ze stanem zapalnym lub podrażnieniem w przebiegu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła.

Tabletka. 1 tabl. do ssania zawiera 5 mg dichlorowodorku chlorheksydyny oraz 1 mg chlorowodorku lidokainy. Aerozol. 1 dawka zawiera 0,18 mg roztw. diglukonianu chlorheksydyny oraz 0,4 mg chlorowodorku lidokainy.

Spray. Dorośli i dzieci od 12 lat: 3-5 dawek jednorazowo, 6-10x/dobę. Dzieci od 30 m-ca życia: 2-3 dawek jednorazowo, 3-5x/dobę. Lek do krótkotrwałego stosowania objawowego: 3-4 dni. Jeśli po tym okresie nie nastąpi poprawa, lub już w trakcie stosowania pojawią się nowe dolegliwości i/lub objawy ogólne np. gorączka pacjent powinien skontaktować się z lekarzem. Tabl. Dorośli: 6-10 tabl. do ssania/dobę, tabl. ssać powoli. Dzieci w wieku od 6 lat: połowa dawki dla dorosłych (3-5 tabl. do ssania/dobę). Lek do krótkotrwałego stosowania objawowego: 3-4 dni. Jeśli po tym okresie nie nastąpi poprawa lub już w trakcie stosowania pojawią się nowe dolegliwości i/lub objawy ogólne, np. gorączka pacjent powinien skontaktować się z lekarzem.

Chlorowodorek lidokainy jest środkiem miejscowo znieczulającym z grupy amidów o działaniu znieczulającym powierzchniowo bez zaburzania szybkości przewodzenia impulsów nerwowych w miejscu zastosowania.

Nadwrażliwość na którąkolwiek substancję czynną lub inne leki miejscowo znieczulające z grupy amidów lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Stosowanie u dzieci poniżej 6 lat.

Z uwagi na możliwe interakcje, należy unikać stosowania antyseptyków. Należy unikać stosowania połączenia środków znieczulających miejscowo i inhibitorów cholinoesterazy. Chlorowodorek lidokainy może zwiększyć stężenie methemoglobiny we krwi u pacjentów otrzymujących jednocześnie inne leki wpływające na jej powstawanie, np. sulfonamidy. Cymetydyna, leki β-adrenolityczne, norepinefryna, anestetyki wziewne hamują metabolizm lidokainy poprzez zmniejszenie przepływu wątrobowego, prowadząc do zwiększenia stężenia leku w surowicy. Barbiturany, ryfampicyna, fenytoina przyspieszają metabolizm lidokainy poprzez aktywację enzymów mikrosomalnych wątroby. Lidokaina nasila działanie leków zwiotczających mięśnie poprzecznie prążkowane.

Produktu tego nie należy stosować w okresie ciąży, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne. Należy podjąć decyzję czy przerwać karmienie, czy kontynuować stosowanie produktu Gardimax
medica. Należy uwzględnić korzyści dla dziecka wynikające z karmienia piersią oraz korzyści dla
kobiety wynikające z leczenia produktem. Aerozol. W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią należy pamiętać, że aerozol zawiera 44,4% objętości alkoholu.

Z uwagi na zawartość lidokainy mogą wystąpić objawy przedawkowania oddziałujące na OUN i na układ sercowo-naczyniowy: niepokój, ziewanie, nerwowość, szumy uszne, oczopląs, drżenie mięśni, drgawki, depresja, niewydolność oddechowa. Spadek napięcia mięśnia sercowego, rozszerzenie naczyń obwodowych, niedociśnienie, bradykardia, zaburzenie rytmu serca, zatrzymanie akcji serca. Chlorheksydyna wchłania się z przewodu pokarmowego w bardzo małym stopniu. Antidotum: brak. Sposób postępowania: leczenie objawowe.

Gardimax medica - wskazania i zastosowanie

Gardimax medica - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Witamina D3 — obowiązkowa witamina dla seniorów?
Niedobór witaminy D3 może przyczynić się do wzrostu ryzyka rozwoju wielu chorób oraz innych negatywnych skutków zdrowotnych. W naszej szerokości geograficznej, w miesiącach od października do marca, synteza skórna cholekalcyferolu praktycznie nie występuje. W związku z tym deficyt witaminy D3 jest istotnym i powszechnym problemem zdrowotnym w Polsce.
Luteina a zwyrodnienie plamki żółtej
Zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem jest jedną z głównych przyczyn pogorszenia wzroku u osób po 50. roku życia. Objawia się stopniowym upośledzeniem widzenia centralnego, prowadzącym aż do jego całkowitej utraty. Czy luteina może zahamować postępujące zwyrodnienie plamki żółtej? Czy warto ją suplementować?
Nebulizacja preparatami bez recepty — Nebu-dose, Ectodose, czy sól fizjologiczna?
Przełom wiosny i lata to ciężki sezon dla alergików i osób borykających się z nadwrażliwością dróg oddechowych. Zimą zaś mierzymy się z przeziębieniem, katarem i kaszlem. Nebulizacja jest techniką, która może ułatwić przetrwanie tego czasu. Jakie preparaty mogą być stosowane do nebulizacji? Czy nebulizacja na kaszel mokry i suchy okaże się pomocna? Po odpowiedź na to pytanie zapraszamy do lektury artykułu przybliżającego zagadnienia dotyczące nebulizacji preparatami dostępnymi bez recepty.
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x