fbpx

Feminon PMS

Feminon PMS - ulotka informacyjna dla pacjenta

Tradycyjny roślinny produkt leczniczy stosowany w celu złagodzenia objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego łagodnie nasilonych. Tradycyjny roślinny produkt leczniczy przeznaczony do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z długotrwałego stosowania. Produkt leczniczy jest wskazany jedynie u dorosłych.

1 kaps. twarda zawiera 4 mg ekstraktu (w postaci suchego, natywnego ekstraktu) z owoców Vitex agnus casus L.

Dzieci i młodzież. Nie zaleca się stosowania u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat. Kaps. należy przyjmować o tej samej porze dnia (np. wieczorem). W przypadku utrzymywania się objawów po nieprzerwanym stosowaniu produktu przez okres dłuższy niż 3 m-ce, należy skonsultować się z lekarzem lub wykwalifikowanym przedstawicielem personelu medycznego.

Nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania.

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Ze względu na możliwe dopaminergiczne i estrogenne działanie owoców Vitex agnus-castus, nie można wykluczyć wystąpienia interakcji z lekami dopaminolitycznymi, dopaminergicznymi, estrogenami i antyestrogenami. Nie przeprowadzono badań dotyczących interakcji.

Brak wskazań do stosowania w ciąży. Wyniki badań wpływu na reprodukcję sugerują, że wyciągi z Vitex agnus castus mogą wpływać na laktację, dlatego nie jest zalecane stosowanie produktu w okresie karmienia.

Nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania.

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Jakie leki na COVID-19 są skuteczne?
COVID-19 to choroba wywoływana przez wirusa SARS-CoV-2, należącego do grupy koronawirusów, który spowodował wybuch pandemii na początku 2020 roku. Od tego czasu, rozpoczęto wiele badań klinicznych nad skutecznością potencjalnych leków, które miałyby pomóc w leczeniu pacjentów chorych na COVID-19. Jaki jest aktualny stan wiedzy na temat leczenia COVID-19? Czy któryś z badanych leków okazał się skuteczny?
Moje dziecko chce przejść na wegetarianizm. Czy to zdrowe?
Rozwój dziecka odbywa się na płaszczyźnie fizycznej, psychicznej i społecznej. Dotyczy on każdego aspektu życia, w tym także diety. Jako rodzice często borykamy się z problemami podczas rozszerzania jadłospisu naszych pociech. I kiedy wydaje się, że zażegnaliśmy kryzys, słyszymy „mamo, tato, chcę przejść na wegetarianizm”. Musimy zadać sobie pytanie, czy powinniśmy na to pozwolić?
Najlepszy lek z witaminą D - przegląd dostępnych preparatów
Cholekalcyferol, nazywany potocznie witaminą D, to związek pełniący szereg istotnych funkcji w organizmie. Jego niedobór jest powszechny, zwłaszcza na naszej szerokości geograficznej, co wynika przede wszystkim z niewielkiego nasłonecznienia. Pierwszym krokiem do wyrównania poziomu witaminy D powinno być oznaczenie jej poziomu we krwi, a następnie wdrożenie właściwej suplementacji. Jaki preparat z witaminą D wybrać?
25 czerwca — Światowy Dzień Bielactwa. Czym jest ta choroba?
Bielactwo jest chorobą skóry, która polega na jej depigmentacji i pojawieniu się odbarwionych, białych plam na ciele. Etiologia choroby wciąż nie jest do końca poznana. Istnieją różne teorie wyjaśniające przyczyny bielactwa: genetyczna, stresu oksydacyjnego, autoimmunologiczna oraz zaburzenia unerwienia. Obecnie najpowszechniej akceptowana jest teoria wieloczynnikowa, zgodnie z którą plamy bielacze pojawiają się u pacjentów z genetyczną predyspozycją pod wpływem działania czynników środowiskowych. Okres dojrzewania, stres psychiczny, urazy, ciąża oraz infekcje o ciężkim przebiegu są czynnikami, które mogą u osób predysponowanych wywołać bielactwo nabyte.
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x