fbpx

Esberitox N

Esberitox N - ulotka informacyjna dla pacjenta

Produkt leczniczy roślinny stosowany w leczeniu przeziębień jako środek wspomagający, skracający czas infekcji i łagodzący jej przebieg.

1 tabl. zawiera: 0,215 ml alkoholowo-wodnego wyciągu (1:11) odpowiadającego: 10 mg Baptisiae tinctoriae radice, 7,5 mg Echinaceae purpureae radice, 2 mg Thujae occidentalis herba.

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 3x/dobę po 3 tabl. Dzieci. Dzieci 6-12 lat: 3x/dobę po 2 tabl. Dzieci 4-6 lat: 3x/dobę po 1 tabl. Dane dotyczące stosowania u dzieci są ograniczone, dlatego w przypadku stosowania należy zachować szczególną ostrożność.

W różnych modelach przedklinicznych lek wykazuje wyraźną i zależną od dawki stymulację układu immunologicznego, co może przejawiać się in vitro i in vivo zwiększonym wytwarzaniem różnych przekaźników i cytokin jak i wzrostem produkcji przeciwciał. U myszy z doświadczalnie upośledzoną funkcją układu odpornościowego produkt leczniczy normalizuje osłabioną odpowiedź immunologiczną. W badaniach klinicznych u ludzi preparat łagodził objawy i skracał czas trwania choroby w przypadku infekcji górnych dróg oddechowych.

Nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą, lub rośliny z rodziny Compositae/Asteraceae, np. rumianek, arnikę. Istnieją zasadnicze przyczyny do niestosowania leku w przypadku postępujących chorób ogólnoustrojowych tj.: gruźlica, białaczka, AIDS, zarażenie wirusem HIV, kolagenoza, stwardnienie rozsiane i inne choroby autoimmunologiczne. Nie stosować w przypadku immunosupresji (np. w przypadku terapii lekami onkologicznymi, po transplantacji organów lub szpiku kostnego). Nie stosować u dzieci poniżej 4 lat.

Nie przeprowadzono badań dotyczących interakcji z innymi lekami.

Ze względu na brak wystarczających danych, nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Nie stwierdzono negatywnych skutków po przedawkowaniu leku. Preparat powinien być stosowany jedynie zgodnie z dawkowaniem.

Esberitox N - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Inhalatory ciśnieniowe (pMDI) — najważniejsze informacje
Zastosowanie inhalatorów w terapii chorób płucnych wprowadziło możliwość podawania leku bezpośrednio do organu docelowego. Dzięki temu mamy możliwość stosowania niskich dawek z tą samą skutecznością, w porównaniu do wysokich dawek podawanych doustnie. Toksyczność takiej terapii jest dużo niższa przy zachowaniu efektu terapeutycznego. Jednym z typów inhalatorów stosowanych w medycynie są inhalatory ciśnieniowe pMDI [1].
Anesteloc MAX – skuteczny lek na zgagę
Uczucie pieczenia w przełyku wraz z nadmiernym odbijaniem się i zarzucaniem treści pokarmowej, to objawy, które towarzyszą refluksowi żołądkowo-przełykowemu, czyli popularnie określanej zgadze. Przypadłość ta dotyczy wielu osób. U niektórych może być efektem przejedzenia się czy zjedzenia wysokotłuszczowego posiłku i być przejściowa, jednak inni pacjenci mogą skarżyć się na te dolegliwości przewlekle. Na zgagę bardzo dobrze działają leki z grupy inhibitorów pomp protonowych, np. Anesteloc Max.
Metronidazol — dawkowanie i zastosowanie
Metronidazol należy do grupy chemioterapeutyków z grupy nitroimidazolu i jest stosowany jako lek przeciwbakteryjny od ponad 55 lat. Do mikroorganizmów wrażliwych na jego działanie zaliczają się drobnoustroje beztlenowe. To, co odróżnia go od innych antybiotyków to dodatkowe właściwości przeciwpasożytnicze.
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x