fbpx

ENTitis™

ENTitis™ - ulotka informacyjna dla pacjenta

Preparat probiotyczny dla dzieci powyżej 3. rż. i dorosłych, polecany do postępowania dietetycznego: w profilaktyce nawracających infekcji ucha, nosa, gardła (ENT), w trakcie infekcji wirusowej nosa i/lub gardła, po przebytej anginie (po zakończonej antybiotykoterapii).

Streptococcus salivarius K12.

Zalecana dzienna porcja: w profilaktyce nawracających infekcji ucha, nosa, gardła (ENT): 1 pastylka/dobę przez 3 m-ce; w trakcie infekcji wirusowej nosa i gardła: 1 pastylka/dobę przez 14 dni; po przebytej anginie (po zakończonej antybiotykoterapii): 1 pastylka/dobę przez 3 m-ce. W zależności od indywidualnego zapotrzebowania lekarz może wskazać inną porcję do dziennego spożycia. Pastylkę przyjmować przed snem, po umyciu zębów. Pastylkę należy ssać powoli przez ok. 5 min aż do całkowitego rozpuszczenia. Aby zapewnić jak najdłuższy kontakt substancji czynnej ze śluzówką gardła, pastylki nie należy rozgryzać ani połykać Nie należy popijać bezpośrednio po spożyciu. Jeżeli lekarz, w przypadku indywidualnego wskazania, zaleci przyjmowanie 2 pastylek/dobę: 1 pastylkę przyjmować po śniadaniu, po umyciu zębów i 2. pastylkę przed snem po umyciu zębów.

Produkt został opracowany z myślą o zminimalizowaniu ryzyka infekcji ucha, nosa i gardła u dzieci i dorosłych.

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Kserostomia — przyczyny i leczenie suchości jamy ustnej
Ślina ze względu na swoje właściwości chemiczne i fizyczne pełni niezwykle ważną rolę w naszym organizmie. Wielu z nas nie jest świadomych ogromnego znaczenia jej funkcji w codziennym funkcjonowaniu oraz procesie zachowania zdrowia jamy ustnej. Jej zalety zaczynamy doceniać w momencie, gdy pojawia się problem suchości jamy ustnej. Wtedy też musimy się zmagać z szeregiem uciążliwych następstw wynikających z jej niedoboru.
Jak leczyć łokieć tenisisty?
Na schorzenie potocznie znane jako łokieć tenisisty, nie cierpią tylko sportowcy. Jest to coraz częstsza przypadłość pracowników biurowych oraz innych specjalności, niemających zbyt wiele wspólnego z tenisem. Przeciążenia i mikrourazy prowadzą do zmian degeneracyjnych struktur włókien kolagenowych ścięgien. Czym dokładnie w takim razie jest łokieć tenisisty? Jakie są jego objawy? W jaki sposób go leczyć?
Półpasiec — choroba wirusowa starszych osób
Półpaśca wywołuje wirus ospy wietrznej, który należy do grupy wirusów herpes. Charakteryzuje się przechodzeniem w stan utajenia i ponownym rozwojem infekcji. Głównym objawem półpaśca jest osutka, czyli pęcherzykowo-grudkowa wysypka. Zmianom skórnym towarzyszą dolegliwości bólowe. Mogą to być przewlekłe bóle neuropatyczne, które utrudniają funkcjonowanie. Są także najczęstszym powikłaniem półpaśca, czasami utrzymują się miesiącami lub dłużej. Półpasiec jest zagrożeniem dla zdrowia i życia osób starszych i schorowanych. Przed zakażeniem powinni chronić się także inni.
Nowy lek w farmakoterapii ADHD
Amerykańska firma biofarmaceutyczna „Supernus Pharmaceuticals inc., która specjalizuje się w wytwarzaniu leków stosowanych w chorobach ośrodkowego układu nerwowego takich jak choroba Parkinsona, epilepsja, migrena, ogłosiła, że 2 marca tego roku lek o nazwie „Qelbree” w skład którego wchodzi wiloksazyna (w postaci o przedłużonym uwalnianiu) został zatwierdzony przez amerykańską agencję bezpieczeństwa żywności jako lek do leczenia Zespołu Nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) u pacjentów w wieku od 6 do 17 roku życia.
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x