fbpx

Dziurawiec fix

Dziurawiec fix - ulotka informacyjna dla pacjenta

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany: doustnie: łagodząco w okresowym wyczerpaniu umysłowym, w objawowym leczeniu łagodnych dolegliwości żołądkowo-jelitowych (uczucie dyskomfortu). Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

100 g produktu zawiera 100 g ziela dziurawca.

Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia. Wewnętrznie: umieścić 1 saszetkę (1,5 g) w szklance, zalać 200 ml wrzącej wody (co odpowiada około 1 szklance), przykryć i odstawić na 15 min. Pić świeżo przygotowany napar do 3x dziennie, godzinę przed jedzeniem jako środek pobudzający wydzielanie soków trawiennych. Zewnętrznie do stosowania na skórę w postaci naparu 6%: napar przygotowany wg niżej wymienionego przepisu używać do okładów na skórę i przemywań. Umieścić 4 saszetki (1,5 g) w szklance, zalać 100 ml wrzącej wody (co odpowiada pół szklanki), przykryć i odstawić na ok. 15 min.

Nadwrażliwość na promieniowanie ultrafioletowe, przy wysokiej gorączce, znacznym uszkodzeniu wątroby.

Stosowanie wyciągu z ziela dziurawca może powodować osłabienie działania innych leków m.in. teofiliny, digoksyny, warfaryny, cyklosporyny, leków przeciwwirusowych oraz doustnych środków antykoncepcyjnych. Nie zaleca się również stosowania preparatów dziurawca łącznie ze środkami przeciwdepresyjnymi, które hamują wychwyt zwrotny serotoniny.

Objawami przedawkowania są: uczulenie na promienie ultrafioletowe, objawiające się plamami, rumieniem, a nawet bąblami oparzeniowymi.

Dziurawiec fix - wskazania i zastosowanie

Dziurawiec fix - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Utrata słuchu i jego związek z demencją
Utrata słuchu to naturalny proces starzenie się. Mało kto chcę się do tego przyznać, ale taki jest fakt. Ignorowanie tego może mieć negatywne skutki. Naukowcy uważają, że utrata słuchu może się przyczyniać do demencji. Im większy ubytek słuchu, tym większe ryzyko jej wystąpienia.
Napięciowe bóle głowy – przyczyny występowania i metody leczenia
Bóle głowy mają różne pochodzenie — mogą powstawać samoistnie lub być objawem różnego rodzaju chorób. W poniższym tekście skupię się na napięciowym bólu głowy, zaliczanym do najczęściej występujących chorób neurologicznych na świecie. Jego symptomy mogą pojawiać się epizodycznie lub przewlekłe i są bardzo trudne do zdiagnozowania [1,2]. Jakie są przyczyny powstawania napięciowego bólu głowy i czy istnieją skuteczne metody leczenia?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x