fbpx

Duphagol

Duphagol - ulotka informacyjna dla pacjenta

W leczeniu przewlekłego zaparcia. Ułatwia wypróżnienie w przypadku zaklinowania stolca, definiowanego jako zaparcie spastyczne, kiedy masa kałowa wypełnia odbytnicę i/lub jelito, potwierdzone badaniem fizykalnym brzucha i odbytnicy.

1 sasz. zawiera 13,125 g makrogolu 3350, 350,7 mg chlorku sodu, 46,6 mg chlorku potasu i 178,5 mg wodorowęglanu sodu. Ilość jonów po sporządzeniu 125 ml roztw. z zawartości jednej sasz.: 65 mmol/l sodu, 5,4 mmol/l potasu, 53 mmol/l chloru i 17 mmol/l wodorowęglanu.

W przypadku zaparcia przewlekłego. Dorośli: 1-3 sasz./dobę w podzielonych dawkach. Zazwyczaj stosowana dawka dla większości pacjentów to 1-2 sasz./dobę. W zależności od indywidualnej reakcji na lek może być konieczne zastosowanie 3 sasz./dobę. Leczenie zaparcia nie powinno trwać dłużej niż 2 tyg. W razie potrzeby można powtórzyć kurację. W przypadku dłuższego stosowania należy przyjmować najniższą dawkę skuteczną. Zaklinowanie stolca. Dorośli: 8 sasz./dobę. Zawartość tych sasz. należy spożyć w ciągu 6 h. Leczenie w przypadku zaklinowania stolca nie powinno trwać dłużej niż 3 dni. Pacjenci z zaburzeniami sercowo-naczyniowymi: w leczeniu zaklinowania stolca należy podzielić dawkę w taki sposób, aby nie przyjmować więcej niż 2 sasz. w ciągu 1 h. Pacjenci z niewydolnością nerek: nie ma potrzeby modyfikowania dawki leku podczas leczenia zarówno zaparć, jak i zaklinowania stolca. Dzieci i młodzież: lek nie jest zalecany do stosowania u dzieci poniżej 12 lat.

Makrogol 3350 wykazuje działanie osmotyczne w jelicie, co powoduje efekt przeczyszczający. Makrogol 3350 zwiększa objętość stolca, co z kolei wywołuje ruchy okrężnicy poprzez stymulację nerwowo-mięśniową. Konsekwencją tego jest zwiększona perystaltyka i transport zmiękczonego stolca w okrężnicy oraz ułatwienie wypróżnienia. Elektrolity podane razem z makrogolem 3350 są wymieniane przez błonę śluzową jelita z elektrolitami surowicy, a następnie wydalane z kałem. Sumarycznie nie powoduje to żadnego zysku ani utraty sodu, potasu czy wody.

Perforacja lub niedrożność jelita spowodowana zaburzeniami strukturalnymi lub czynnościowymi ściany jelita, ciężkie stany zapalne jelit, takie jak choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie okrężnicy lub toksyczne rozszerzenie okrężnicy (okrężnica olbrzymia rzekoma). Nadwrażliwość na którąkolwiek z substancji czynnych lub substancji pomocniczych.

Możliwe jest wystąpienie przejściowego zmniejszenia wchłaniania innych produktów leczniczych podczas stosowania z produktem. Pojedyncze zgłoszenia wskazują na zmniejszenie skuteczności podczas jednoczesnego podawania z niektórymi produktami leczniczymi, np. przeciwpadaczkowymi.

Brak danych klinicznych dotyczących stosowania produktu leczniczego w czasie ciąży, dlatego należy go stosować tylko wówczas, gdy lekarz uzna za konieczne. Brak jest doświadczeń związanych ze stosowaniem produktu leczniczego w czasie karmienia piersią. Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych u niemowląt karmionych piersią uważa się za nieistotne, ponieważ nieistotny jest stopień ekspozycji ustrojowej kobiety karmiącej piersią na makrogol 3350. Brak jest danych dotyczących wpływu produktu leczniczego na płodność lub ilość takich danych jest ograniczona.

Silny ból lub wzdęcia mogą być leczone poprzez odsysanie nosowo-żołądkowe. W przypadku znacznej utraty płynów z powodu biegunki lub wymiotów może być konieczne wyrównanie zaburzeń wodno-elektrolitowych.

Duphagol - wskazania i zastosowanie

Duphagol - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Victoza, Ozempic, Saxenda i Trulicity na odchudzanie - czy rzeczywiście działają?
Victoza, Ozempic, Saxenda, a może Trulicty, czy te nazwy coś Ci mówią? A rozglądasz się za czymś na odchudzanie? Zastanawiasz, kiedy wreszcie kupisz skuteczne tabletki na nadwagę? Tego nie wiem, ale na jakimś forum ludzie chwalą się swoimi przemianami. Niektórzy stracili nawet 46 kg. Niewiarygodne. I stosowali właśnie Ozempic. Interesuje Cię, co to jest? Jak można go dostać? I czy pomoże także Tobie? Poznaj także pozostałe preparaty, dzięki którym niektórzy zmienili swoje życie.
Jak wybrać dobre tabletki na sen?
Szukasz dla siebie tabletek nasennych bez recepty? Znów tłukłeś się pół nocy, bo sen nie przychodził? A przed Tobą kolejny ciężki dzień. Do tego cieknie kran, w samochodzie zgrzyta, a Franek znów kaszlem. Stres goni stres. Boisz się brać coś mocnego na sen. W pełni Cię rozumiem. W takim razie ziołowe tabletki nasenne są w sam raz dla Ciebie. Tutaj przeczytasz, co wybrać i jaki preparat pomoże Ci porządnie się wyspać.
Wycofano z obrotu popularną maść na hemoroidy
Główny Inspektor Farmaceutyczny 27 kwietnia 2022 roku wycofał z obrotu na terenie całego kraju maść Hemkortin-HC. Hemkortin-HC jest lekiem stosowanym w leczeniu hemoroidów dostępnym bez recepty. Poznaj przyczynę wycofania oraz dowiedz się które opakowania leku zostały wycofane.
Tonik witaminowy do picia - który będzie najlepszy?
Kiedy wchodzimy do apteki, szczególnie w okresie świątecznym, często na pierwszy rzut oka można dostrzec pięknie zapakowane toniki wzmacniające. Najczęściej zawierają witaminy, głóg, żelazo, biotynę czy lecytynę. Najczęściej w zależności od składu służą poprawie funkcjonowania układu krążenia, pamięci, koncentracji czy łagodzeniu skutków stresu. Czy są skuteczne? Czy są dobrym prezentem, jeżeli chcemy zadbać o zdrowie naszych najbliższych?
Jaki jest związek między stanem tarczycy i krążenia mózgowego?
Zaburzenia czynności tarczycy są coraz popularniejsze w naszej populacji. Na każdym rogu słychać, że sąsiadka, kuzyn czy mama ma problemy z tarczycą. Według badań problemy z tarczycą mogą się przekładać również na problemy z krążeniem mózgowym. To z kolei może zwiększać ryzyko wystąpienia udaru lub demencji.
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x