fbpx

Duofilm

Duofilm - ulotka informacyjna dla pacjenta

Leczenie brodawek zwykłych i brodawek podeszwowych.

1 g płynu na skórę zawiera 167 mg kwasu mlekowego i 167 mg kwasu salicylowego; substancje pomocnicze: kolodium sprężyste.

Dorośli, dzieci w wieku powyżej 2 lat: produkt powinien być stosowany jedynie na miejsce chorobowo zmienione. Stosowanie u dzieci powinno odbywać się pod nadzorem osoby dorosłej. Stosować raz/dobę bezpośrednio na brodawkę, najlepiej w porze wieczornej, według poniższej instrukcji: namaczać brodawkę przez 5 minut w gorącej wodzie, a następnie dokładnie osuszyć czystym ręcznikiem: zetrzeć ostrożnie powierzchnię brodawki, pilnikiem do paznokci, pumeksem, przyrządem do manicure lub szorstką ścierką tak, aby nie spowodować krwawienia; nałożyć cienką warstwę produktu leczniczego na brodawkę, uważając, aby nie dotknąć zdrowej skóry; pozostawić produkt leczniczy do dokładnego wyschnięcia. Jeśli brodawka jest duża lub znajduje się na stopie, należy przykryć ją plastrem, aby ułatwić penetrację substancji czynnych; leczenie należy kontynuować aż brodawka zostanie zupełnie usunięta i zostaną odbudowane linie papilarne skóry, maks. do 12 tyg. od rozpoczęcia leczenia. Wyraźna poprawa kliniczna powinna wystąpić w 1-2. tyg. leczenia, ale najlepszy efekt będzie widoczny po 4-8 tyg. Jeśli brodawki nie znikną po 12 tyg. leczenia, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Jeśli brodawki pokrywają dużą pc. (więcej niż 5 cm2), należy rozważyć inne metody leczenia. Należy poinformować pacjenta o konieczności konsultacji z lekarzem lub farmaceutą, jeśli pojawi się podrażnienie skóry. Ze względu na łatwopalność produktu leczniczego, należy ostrzec pacjenta, że nie powinien palić tytoniu ani znajdować się w pobliżu otwartego płomienia w trakcie nakładania lub bezpośrednio po nałożeniu produktu leczniczego. Dzieci. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 2 lat. Pacjenci w podeszłym wieku. Nie jest wymagana zmiana dawkowania, jako że nie przewiduje się znaczącego wchłaniania produktu do organizmu. Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby. Nie jest wymagana zmiana dawkowania, jako że nie oczekuje się znaczącego wchłaniania produktu do organizmu.

Kwas salicylowy działa keratolitycznie, zmiękcza i rozpulchnia zrogowaciały naskórek ułatwiając jego złuszczanie. Kwas mlekowy jest środkiem żrącym, niszczącym zarówno zrogowaciałą tkankę brodawek, jak i wirusy będące przyczyną ich powstawania. Kolodium sprężyste umożliwia łatwe i dokładne stosowanie. Wysychając tworzy błonę, ułatwia nawilżanie tkanki i lepsze wchłanianie substancji czynnych.

Nadwrażliwość na kwas salicylowy, kwas mlekowy lub na którykolwiek ze składników preparatu. Nie należy stosować preparatu na twarz i okolice narządów płciowych. Nie stosować u dzieci poniżej 2 lat.

Brak danych.

Brak danych dotyczących ograniczeń stosowania preparatu przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Nie stwierdzono objawów przedawkowania.

Duofilm - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Dieta planetarna — czy Twoja dieta może ocalić planetę?
Czy wiesz, że na produkcję spożywanej przez Ciebie żywności została już zużyta energia (woda, paliwo, prąd) i że to, co właśnie jesz już na etapie produkcji emitowało do atmosfery dwutlenek węgla? To jeszcze nie koniec. Wyrzucając zakupioną żywność nie dość, że marnujesz utraconą energię, to jeszcze zwiększasz wydzielanie gazów cieplarnianych i tracisz rocznie około 600 zł. Może zastanawiasz się czy istnieje dieta, która pozwoli Ci wesprzeć Matkę-Ziemię i jednocześnie zadbać o zdrowie? Odpowiedź na powyższe pytania gwarantuje tekst niniejszego artykułu.
Jaką pastę do zębów wybrać dla dziecka?
Higiena jamy ustnej jest ważnym elementem codziennej pielęgnacji nie tylko osoby dorosłej, ale również dzieci. Regularne i prawidłowe mycie zębów to najlepsza metoda profilaktyki próchnicy i chorób przyzębia. Pielęgnacja zębów mlecznych powinna rozpocząć się w chwili pojawienia się pierwszego mleczaka. Jaką pastę wybrać dla naszego dziecka?
Alergia — gdzie należy szukać jej źródła?
Słowo „alergia” pochodzi z greki — jest zlepkiem dwóch osobnych wyrazów. ”Allos” oznacza „różne”, zaś „ergos” to „działanie” lub „reakcja”. Dzisiaj termin ten jest rozumiany jako nadmierna odpowiedź układu immunologicznego na czynniki zewnętrzne, prowadząca do wystąpienia objawów chorobowych. Gdzie jest źródło alergii? Co może ją powodować?
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x