fbpx

Diosmina Colfarm MAX

Diosmina Colfarm MAX - ulotka informacyjna dla pacjenta

Leczenie objawów związanych z przewlekłą niewydolnością krążenia żylnego i limfatycznego kończyn dolnych: uczucie ciężkości nóg; ból nóg; nocne kurcze nóg; pajączki naczyniowe, tj. teleangiektazje spowodowane przez rozszerzenie i rozgałęzienie powierzchownych skórnych naczyń krwionośnych. Leczenie objawowe w przypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu.

1 tabl. zawiera 1000 mg zmikronizowanej diosminy.

Zwykle zalecana dawka to 1 tabl. raz/dobę podczas posiłku. W przypadku zaostrzenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu dawka wynosi 1 tabl. 3x/dobę przez 4 dni, a następnie przez kolejne 3 dni 1 tabl. 2x/dobę, podczas posiłków.

Diosmina wpływa na mikrokrążenie i parametry hemoreologiczne krążenia. Wykazuje działanie ochronne wobec naczyń żylnych, zmniejsza ich przepuszczalność, zapewnia elastyczność ścian naczyń i zwiększenie ich napięcia. Poprawiając powrót krwi z układu żylnego kończyn dolnych, zmniejsza nadciśnienie i zastój żylny w kończynach. Hamuje patologiczną aktywację i adhezję leukocytów do ścian naczyń włosowatych, zmniejsza nadmierną lepkość krwi. Dzięki hamowaniu wydzielania mediatorów reakcji zapalnej (hamuje syntezę prostaglandyn i działa przeciwutleniająco, zmniejsza stężenie wolnych rodników, ogranicza uwalnianie histaminy, zmniejsza aktywność hialuronidazy i ceruloplazminy) ma właściwości przeciwzapalne.

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Lek zmienia profil farmakokinetyczny metronidazolu podwyższając jego maks. stężenie w osoczu i wydłużając czas jego eliminacji. Lek może zwiększać także czas eliminacji i maks. stężenie w osoczu diklofenaku. Lek hamuje agregację płytek krwi. Mechanizm ten może mieć wpływ na skumulowanie się działań niepożądanych u pacjentów przyjmujących leki przeciwzakrzepowe.

Nie zaleca się stosowania produktu leczniczego w okresie ciąży, ze względu na brak wystarczających danych wykluczających ryzyko stosowania u kobiet w ciąży. Badania przeprowadzone na zwierzętach nie wykazały działania teratogennego diosminy, nie odnotowano takiego działania również u człowieka. Nie zaleca się stosowania produktu leczniczego w okresie karmienia piersią z uwagi na brak danych dotyczących przenikania produktu do mleka kobiet karmiących. Niedostępne są informacje wskazujące na możliwość wpływu diosminy na płodność.

Nie odnotowano żadnego przypadku przedawkowania.

Diosmina Colfarm MAX - wskazania i zastosowanie

Diosmina Colfarm MAX - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Nużeniec ludzki — jak pozbyć się pasożyta?
Oczy są nieustannie narażone na kontakt ze środowiskiem zewnętrznym. Po całym dniu wytężonej pracy możemy odczuwać dyskomfort. Czasami jednak niedogodności związane z narządem wzroku nie są spowodowane czynnikami zewnętrznymi. Wiele problemów może spowodować nużeniec ludzki.
COVID-19: Wariant delta — co warto wiedzieć?
W ostatnim czasie media na całym świecie zdominowała wiadomość o nowym wariancie wirusa SARS CoV-19. Każda nowa odmiana to nowe wyzwanie dla świata medycyny. Naukowcy muszą zająć się badaniem jego dotychczas nieznanych cech, jakie wirus nabywa z każdą mutacją. W związku z tym pytanie, które się nasuwa to: czy szczepienia będą nas chronić przed nowym wariantem [3]? 
Czy dupilumab sprawdzi się w leczeniu astmy u dzieci?
Dupilumab jest wskazany w leczeniu umiarkowanego do ciężkiego atopowego zapalenia skóry u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat, którzy kwalifikują się do leczenia ogólnego. Wyniki badań klinicznych III fazy dowiodły, że substancja ta zmniejsza także ataki astmy i poprawia czynność płuc u najmłodszych pacjentów.
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x