fbpx

Diclomax

Diclomax - ulotka informacyjna dla pacjenta

Objawowe leczenie ostrego bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego.

Występowanie działań niepożądanych można ograniczyć stosując produkt w najmniejszej skutecznej dawce i nie dłużej niż to koniecznie do kontrolowania objawów. Dorośli: 1 tabl. powl. co 4-6 h. Nie należy stosować dawki większej niż 75 mg (3 tabl.) w ciągu doby. Nie stosować dłużej niż 5 dni w leczeniu bólu bez konsultacji z lekarzem. W przypadku długotrwałego leczenia diklofenakiem, należy monitorować wskaźniki krwi oraz czynność wątroby i nerek. Leczenie należy rozpocząć od najmniejszej skutecznej dawki, jednocześnie dostosowując ją indywidualnie na podstawie odpowiedzi pacjenta na leczenie i ewentualnych działań niepożądanych. Zaburzenie czynności wątroby lub nerek. Lek jest przeciwwskazany u pacjentów z niewydolnością wątroby lub nerek. Należy zachować ostrożność i zapewnić odpowiednią kontrolę w przypadku pacjentów z łagodną do umiarkowanej niewydolnością nerek lub wątroby. Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę. Pacjenci w podeszłym wieku. W tej grupie pacjentów należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę. Dzieci i młodzież. Leku nie należy stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat.

Diclomax - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Mocznik — przegląd i zasady stosowania preparatów
Wysuszona, pękająca, rogowaciejąca lub łuszcząca się skóra to powszechny problem dermatologiczny. Czasami bywa efektem nadmiernego wysuszenia czy ekspozycji na czynniki zewnętrzne, ale może zwiastować poważniejsze choroby. Często dolegliwość nasila się wraz z wiekiem. Mocznik jest substancją, która może pomóc w powyższych dolegliwościach. Związek występuje w różnych stężeniach w preparatach aptecznych, dlatego istnieje możliwość indywidualizacji terapii pod pacjenta.
Udar cieplny — jak się przed nim uchronić?
Lato nierozerwalnie wiąże się z falami upałów. Nierzadko temperatura przekracza nawet 30°C, a do tego dochodzi wilgotność, która potęguje odczuwanie gorąca. Udar cieplny to wynik nieprawidłowej ciepłoty ciała, który może powodować bardzo poważne zdrowotne konsekwencje. Jak się przed nim uchronić?
Maść rozgrzewająca czy chłodząca-którą wybrać?
Bóle mięśni i stawów są bolączką osób uprawiających sporty, zarówno regularnie, jak i okazjonalnie. W zależności od schorzenia można zastosować maści lub żele rozgrzewające albo chłodzące. Najważniejszy w ich przypadku jest szybki efekt przeciwbólowy oraz zapewnienie szybkiej regeneracji. Które preparaty są skuteczniejsze? Rozgrzewające czy chłodzące? Kiedy się je stosuje? Czy mogą być niebezpieczne?
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x