fbpx

Clinimix N17G35E

Clinimix N17G35E - ulotka informacyjna dla pacjenta

Odżywianie pozajelitowe w przypadkach, gdy odżywianie doustne lub dojelitowe jest niemożliwe, niedostateczne lub przeciwwskazane. U pacjentów długotrwale odżywianych pozajelitowo możliwe jest dodanie do preparatu emulsji tłuszczowej w celu dostarczenia kalorii i niezbędnych kwasów tłuszczowych.

Preparat jest pakowany w dwukomorowych workach; jedna komora zawiera roztwór aminokwasów z elektrolitami; druga – roztwór glukozy z wapniem. Komory rozdzielone są za pomocą rozrywalnego spawu. Zawartość obu komór należy zmieszać, tuż przed podaniem choremu, przez ściśnięcie lub zrolowanie pojemnika w celu przerwania spawu. Nadający się do wstrzyknięcia roztwór aminokwasów zawiera 15 L-aminokwasów (8 aminokwasów niezbędnych) potrzebnych do syntezy białka.

Dawkowanie ustala się w zależności od potrzeb metabolicznych, wydatku energetycznego i klinicznego stanu pacjenta. U dorosłych zapotrzebowanie wynosi od 0.16 azotu/kg mc./dobę (około 1 g aminokwasów/kg mc./dobę) do 0,35 g azotu/kg mc./dobę (około 2 g aminokwasów/kg mc./dobę). U dzieci zapotrzebowanie wynosi od 0.35 azotu/kg mc./dobę (około 2 g aminokwasów/kg mc./dobę) do 0,45 g azotu/kg mc/dobę (około 3 g aminokwasów/kg mc./dobę). Zapotrzebowanie na energię waha się w zakresie 25-40 kcal/kg mc./dobę, zależnie od stanu odżywienia pacjenta i stopnia katabolizmu. Maks. dawki dobowe każdego ze składników produktu leczniczego (tj. aminokwasy i glukoza) powinny zostać ustalone w zależności od indywidualnego całkowitego zapotrzebowania na składniki odżywcze i tolerancji pacjenta. Maks. szybkość wlewu wynosi 1,4 ml/kg mc./godz. lub 85 ml/godz. do 100 ml/godz. (w przypadku pacjentów ważących 60-70 kg). Maks. dawka dobowa wynosi 30 ml/kg mc., tj. 1800-2100 ml (dla pacjenta ważącego 60-70 kg). Dzieci i młodzież. Brak dostępnych danych.

Płyn do odżywiania pozajelitowego pozwala na zachowanie równowagi pomiędzy podażą azotu i energii, która może być zaburzona wskutek niedożywienia i urazów. Mieszanina dostarcza biologicznie dostępne źródło azotu (L-aminokwasy), węglowodanów (w postaci glukozy) i elektrolity.

Stwierdzona nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku; niewydolność nerek nie leczona hemodializą, hemofiltracją lub hemodiafiltracją; ciężkie schorzenia wątroby; nieprawidłowy metabolizm aminokwasów; kwasica metaboliczna, podwyższony poziom mleczanów we krwi; niewydolność nadnerczy; śpiączka hiperosmotyczna; ogólne przeciwwskazania do wykonania wlewów dożylnych, takie jak obrzęk płuc, nadmierne nawodnienie i niewyrównana niewydolność krążenia; w przypadku hipokaliemii i hiponatremii nie należy stosować preparatu bez elektrolitów; preparat z elektrolitami nie powinien być stosowany u pacjentów z hiperkaliemią i hipernatremią.

Nie dotyczy.

Bezpieczeństwo stosowania produktu podczas ciąży i okresu karmienia nie zostało ustalone ze względu na brak badań klinicznych. Przy zaleceniu podawania produktu kobietom w ciąży i karmiącym piersią należy zawsze rozważyć potencjalne korzyści i ryzyko związane z zastosowaniem preparatu.

W przypadku nieprawidłowego stosowania (dawka, szybkość wlewu dożylnego) obserwowano objawy hiperwolemii i kwasicy. Po przetoczeniu nadmiernej ilości glukozy może wystąpić hiperglikemia, glikozuria i zespół hiperosmotyczny. Zbyt szybki wlew aminokwasów może wywołać nudności, wymioty i dreszcze. W takich przypadkach należy natychmiast przerwać wlew. W niektórych bardzo poważnych przypadkach może się okazać konieczne przeprowadzenie hemodializy, hemofiltracji lub hemodiafiltracji.

Clinimix N17G35E - wskazania i zastosowanie

Clinimix N17G35E - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Skuteczny środek na katar sienny-Allergodil czy Sinumedin?
Alergia w dzisiejszych czasach to przypadłość bardzo powszechna. Często jej objawy nasilają się w okresie wiosenno-letnim, jednak możemy na nią cierpieć nawet zimą. Najczęściej manifestowana jest poprzez kichanie, swędzenie i pieczenie oraz obecność wodnistej wydzieliny w nosie, a także czerwone i łzawiące oczy. W jaki sposób najlepiej poradzić sobie z katarem siennym? Jakie leki najlepiej przyjąć i jak je dawkować? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym artykule.
Probiotyki i ich liczne zastosowania
W większości przypadków probiotyki kojarzą nam się z zapobieganiem niepożądanych efektów działania antybiotyków, takich jak biegunka czy nudności. Jak się okazuje, probiotyki posiadają dużo szersze spektrum działania i pomagają skutecznie łagodzić przebieg wielu innych schorzeń. Więc gdzie jeszcze probiotyki znajdują dodatkowe zastosowanie?
Najlepsze witaminy dla dzieci-który zestaw wybrać?
W aptece znajduje się bardzo dużo różnych preparatów witaminowych skierowanych dla dzieci. Są syropy, tabletki, saszetki czy żelki. Ich producenci prześcigają się w pomysłach, jak zachęcić małych pacjentów do wybrania właśnie ich produktu. Jak powszechnie wiadomo, zmusić dziecko do zażywania czegoś, co mu nie smakuje, do łatwych nie należy...Dlatego warto sobie zadać pytanie, które witaminy stosować i który preparat będzie najlepszy dla konkretnego dziecka.
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x