fbpx

Calcium Aflofarm

Calcium Aflofarm - ulotka informacyjna dla pacjenta

Uzupełnianie niedoborów wapnia, zwłaszcza w stanach zwiększonego zapotrzebowania (ciąża, laktacja, okresy intensywnego wzrostu u dzieci, rekonwalescencja, złamanie kości, krzywica). Wspomagająco w leczeniu chorób alergicznych, infekcji górnych dróg oddechowych, osteoporozy.

5 ml syropu zawiera 116 mg jonów wapnia w postaci wapnia glukonolaktobionianu i wapnia laktobionianu.

Dzieci w wieku 2-11 lat: 2,5-5 ml syropu 2x/dobę. Dzieci w wieku 12-17 lat: 5-10 ml syropu 2-3x/dobę. Dorośli: 15 ml syropu 2-3x/dobę.

Wapń jest podstawowym składnikiem mineralnym, wpływającym na utrzymanie równowagi elektrolitowej organizmu. Jest niezbędny do prawidłowego rozwoju i stanowi istotny składnik tkanki kostnej. Uczestniczy w działaniu nerwów, mięśni, serca, a także procesie krzepnięcia krwi. Wapń pośredniczy również w działaniu hormonów. Zmniejsza przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych dzięki czemu działa przeciwobrzękowo i przeciwwysiękowo.

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Hiperkalcemia, hiperkalciuria, galaktozemia.

Związki wapnia zmniejszają m.in. wchłanianie tetracyklin, fluorochinolonów, związków fluoru, sulfasalazyny. Należy zachować 3 h odstępu pomiędzy podawaniem produktów zawierających wapń i innych leków. Jednoczesne przyjmowanie soli wapnia i tiazydowych leków moczopędnych może być przyczyną wystąpienia objawów zespołu mleczno-alkalicznego (hiperkalcemia, zasadowica metaboliczna, niewydolność nerek). Witamina D3, glikokortykosteroidy, parathormon, kwas cytrynowy oraz kwaśny odczyn treści pokarmowej zwiększają wchłanianie soli wapnia. Nadmiar lipidów, zasadowy odczyn treści pokarmowej, fityniany (produkty zbożowe), szczawiany (szpinak, rabarbar) i fosforany zmniejszają wchłanianie soli wapnia. Jednoczesne stosowanie glikozydów nasercowych i związków wapnia zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń rytmu serca. Duże dawki wapnia, zwłaszcza w skojarzeniu z wit. D3, mogą osłabić działanie werapamilu i innych leków blokujących kanał wapniowy.

Z danych literaturowych nie wynika szkodliwe działanie związków wapnia na przebieg ciąży lub stan zdrowia noworodka. Produkt leczniczy można stosować w okresie ciąży i podczas laktacji w dawkach zaleconych przez lekarza.

Przedawkowanie produkt leczniczego prowadzące do hiperkalcemii jest bardzo mało prawdopodobne. W razie przedawkowania stosuje się nawodnienie doustne, a w ciężkich przypadkach dożylnie (0,9% roztw. NaCl). Jednocześnie lub tuż po nawodnieniu podaje się furosemid lub inne moczopędne leki pętlowe.

Calcium Aflofarm - wskazania i zastosowanie

Calcium Aflofarm - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Jak leczyć grzybicę jamy ustnej?
Grzybica jamy ustnej najczęściej spowodowana jest zapaleniem błon śluzowych wywołanym przez drożdżaki z rodziny Candida. Charakteryzuje się suchością, pieczeniem, uczuciem nieprzyjemnego smaku w ustach. Niekiedy grzybica w jamie ustnej może nie dawać żadnych objawów. Co na grzybicę jamy ustnej, jakie są jej objawy i przyczyny: tego dowiesz się z poniższego artykułu.
Skuteczny środek na katar sienny-Allergodil czy Sinumedin?
Alergia w dzisiejszych czasach to przypadłość bardzo powszechna. Często jej objawy nasilają się w okresie wiosenno-letnim, jednak możemy na nią cierpieć nawet zimą. Najczęściej manifestowana jest poprzez kichanie, swędzenie i pieczenie oraz obecność wodnistej wydzieliny w nosie, a także czerwone i łzawiące oczy. W jaki sposób najlepiej poradzić sobie z katarem siennym? Jakie leki najlepiej przyjąć i jak je dawkować? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym artykule.
Paxlovid i Lagevrio — porównanie dwóch nowych terapii na Covid-19
Mniej więcej rok temu o tej porze trwał wyścig, która szczepionka przeciw Covid-19 zostanie zarejestrowana jako pierwsza. Po upływie roku i zaszczepieniu dużej części populacji Covid-19 nie daje za wygraną. Walka trwa nadal, tym razem o stworzenie doustnej pigułki, która zmniejszy powikłania po infekcji spowodowanej wirusem Covid-19. Póki co, w grze są m.in. Paxlovid i Lagevrio. 
Choroby przyzębia a COVID-19
COVID-19 jest chorobą wirusową, a naukowcy intensywnie poszukują odpowiedzi na pytanie co wpływa na ciężkość tego zakażenia. Ostatnie odkrycia pokazują, że oprócz przewlekłych chorób promujących stan zapalny, również zdrowie naszej jamy ustnej może mieć istotne znaczenie. Bowiem korelacja zapalenia przyzębia i chorób płuc, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, astmy czy zapalenia płuc jest dobrze znana.
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x