Działanie i zastosowanie:
Zaleca się przyjmować: w celu wzmocnienia w okresach długotrwałych, nadmiernych wysiłków fizycznych i psychicznych, w stresie, w okresie rekonwalescencji, po chorobach infekcyjnych, zabiegach chirurgicznych, w przypadku obniżonej sprawności fizycznej i psychicznej (stany znużenia, nadmierna pobudliwość, kłopoty z koncentracją i zapamiętywaniem), w celu uzupełnienia niedoborów witamin i składników mineralnych spowodowanych jednostajnym odżywianiem się lub dietą odchudzającą.
Skład:
1 tabl. zawiera: 800 μg wit. A, wit. B1 1,5 mg, wit. B2 1,7 mg, wit. PP 19 mg, wit. B5 6 mg, wit. B6 2,2 mg, wit. B9 200 µg, wit. B12 2 µg, wit. C 60 mg, wit. E 10 mg, cynk 15 mg, miedź 2500 µg, mangan 3,8 mg, chrom 40 µg, molibden 45 µg, żelazo 10 mg, magnez 250 mg, standaryzowany wyciąg z żeń-szenia 100 mg, standaryzowany wyciąg z zielonej herbaty 37,2 mg. Rda – zalecane dzienne spożycie.
Bezpieczeństwo stosowania:
Nie należy stosować w przypadku hiperwitaminozy A i żelazicy. Wyciąg z żeń-szenia może wchodzić w interakcje z lekami przeciwdepresyjnymi i stosowanymi w chorobie Parkinsona, zawierającymi inhibitory monoaminooksydazy. Dlatego też osoby przyjmujące tego typu leki powinny zasięgnąć opinii lekarza przed zastosowaniem wyciągów z żeń-szenia. Nie zaleca się stosowania u kobiet w ciąży i w czasie karmienia piersią. Nie powinien być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek ze składników produktu. Należy zachować ostrożność u osób z nadciśnieniem, cukrzycą i chorobami układu krążenia. Nie stosować jednocześnie z innymi preparatami witaminowo-mineralnymi. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Sposób stosowania:
1 tabl. dziennie.