fbpx

Balsolan

Balsolan - ulotka informacyjna dla pacjenta

Lek tradycyjnie stosowany w oparzeniach, odmrożeniach, odleżynach i owrzodzeniach powodowanych żylakami.

1 g maści zawiera 100 mg balsamu peruwiańskiego.

Lek stosuje się 2-3x/dobę. Dzieci od 6 rż., dorośli i młodzież: cienką warstwę maści nałożyć na chorobowo zmienione miejsca na skórze i rozsmarować. Dzieci poniżej 6 rż.: nie stosować. Czas stosowania: jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 7 dniach, zaleca się wdrożenie innego leczenia.

Lek jest preparatem zawierającym jako substancję czynną balsam peruwiański. Balsam peruwiański jest patologiczną wydzieliną z drzewa woniawiec balsamowy (Myroxylon balsamum) odmiany pereire, powstającą pod wpływem kaleczenia kory pni i opalania miejsc zranionych. Balsam peruwiański zawiera: mieszaninę estrów benzoesanu benzylu i benzoesanu cynamonylu, zw. dawniej cynameiną (50-70%), nerylidol, ponadto estry kwasu cynamonowego i benzoesowego (do 25%, nazywane żywicą perurezytanolową), wolne kwasy cynamonowy, benzoesowy, ferulowy, wanilinę, związki kumarynowe. Balsam peruwiański ma właściwości przeciwzapalne, antyseptyczne (przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze) i pobudzające zarninowanie ran.

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. W przypadku skłonności do alergii, w szczególności jeśli wystąpiła nadwrażliwość na kamforę, organiczne kwasy aromatyczne i ich pochodne (np. kwas benzoesowy) lub produkty zawierające tego rodzaju związki (np. propolis). Nie należy stosować maści na otwarte rany oraz na błony śluzowe. Nie stosować u dzieci poniżej 6 rż.

Nie przeprowadzono badań dotyczących interakcji.

Bezpieczeństwo stosowania podczas ciąży i laktacji nie zostało ustalone.

Nie są znane objawy przedawkowania.

Balsolan - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Stan przedcukrzycowy — rozpoznanie i leczenie
Stan przedcukrzycowy występuje, gdy stężenie cukru na czczo przekracza normę, ale nie na tyle, aby rozpoznać cukrzycę. W tym wypadku lekarz zaleci badania w celu dalszej diagnostyki. Stanu przedcukrzycowego nie czuć, dlatego łatwo go pominąć lub zlekceważyć. Mimo to mogą wystąpić pierwsze powikłania, np. nadciśnienie tętnicze lub neuropatie cukrzycowe. Dlatego ważna jest regularna kontrola glikemii na czczo (glukometrem w warunkach domowych) i wczesna reakcja na podwyższone wyniki.
AulinDol — nowy przeciwbólowy żel z nimesulidem
Maści, kremy i żele przeciwbólowe to jedne z najczęściej kupowanych produktów w aptekach. Choć ich wybór jest naprawdę szeroki, to w rzeczywistości większość z nich posiada zbliżony skład, oparty na ibuprofenie, diklofenaku, naproksenie lub etofenamacie. Niedawno na rynku pojawił się żel AulinDol do stosowania miejscowego zawierający nimesulid — niesteroidowy lek przeciwzapalny. Czym się wyróżnia spośród innych żeli przeciwbólowych?
Leki na mokry kaszel. Guajazyl, Flavamed czy ACC?
Mokry kaszel to częsty objaw wielu infekcji, a jego cechą charakterystyczną jest odkrztuszanie nadmiaru wydzieliny. Choć pacjenci często mają problem z odróżnieniem kaszlu mokrego od suchego, to rozpoznanie jego charakteru jest konieczne do wdrożenia odpowiedniego leczenia. Jakie leki stosuje się na mokry kaszel?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x