fbpx

Avilin Balsam

Avilin Balsam - ulotka informacyjna dla pacjenta

Wyrób medyczny zawiera: eter poliwinylobutylowy (100 % Vlnilinum zgodny właściwościami fizykochemicznymi i mikrobiologicznymi z FP). Wyrób medyczny o działaniu osłaniającym i ochronnym, wspomaga naturalne funkcje regeneracji tkanek. Stosować na skórę, zwłaszcza wrażliwą i podrażnioną, również ze zmianami spowodowanymi działaniem czynników zewnętrznych. Substancje, które spowodowały podrażnienia należy uprzednio dokładnie usunąć. Balsam głęboko odbudowuje skórę, nawet bardzo podrażnioną, działa na nią kojąco, przyspiesza Jej regenerację, łagodzi podrażnienia. Przebadany dermatologicznie i mikrobiologiczne. Przy nanoszeniu na skórę, zabezpieczyć odzież przed poplamieniem. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Wyrób medyczny powinien być przechowywany w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Silikonowe plastry na blizny- czy są skuteczne?
Plastry silikonowe są preparatami skutecznymi w leczeniu blizn i profilaktyce tworzenia się bliznowców. Aplikuje się je na blizny po operacjach chirurgicznych, urazach i oparzeniach. Wiele testów klinicznych oraz badań naukowych potwierdza korzystne efekty tej metody terapii.
Suplementy dla kobiet w ciąży. Czy należy je przyjmować?
Po suplementy diety w ciąży sięga bardzo dużo kobiet. Badania wskazują, że w USA, Kanadzie i Australii jest to nawet 78-94% ciężarnych. Według zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), podstawowym źródłem witamin oraz mikroelementów dla kobiety ciężarnej, powinna być odpowiednio zbilansowana dieta. WHO nie zaleca stosowania suplementów diety rutynowo u wszystkich ciężarnych, ale wskazuje, że suplementacja powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb. Jednak mimo wszystko, ciężarne bardzo chętnie przyjmują suplementy diety, z obawy przed tym, że ich codzienne nawyki żywieniowe mogą być niewystarczające, aby zapewnić prawidłowy rozwój ciąży.
Metformina w leczeniu stwardnienia guzowatego
Nowe badanie wskazuje, że metformina – powszechnie stosowana w terapii cukrzycy typu 2 – skutecznie łagodzi objawy związane ze stwardnieniem guzowatym, wliczając zmniejszenie częstotliwości napadów drgawkowych i redukcję w rozmiarze guzów mózgu.
Sucha skóra — jak sobie pomóc?
Sucha skóra jest bardzo częstym problemem, dotykającym ludzi w każdym wieku. Problem ten jest wynikiem działania wielu czynników, które redukują zawartość wody w skórze, czyniąc ją przesuszoną. Często można zapobiec wysuszeniu skóry, dokonując kilku prostych zmian w stylu życia. W aptece dostępnych jest wiele kojących i skutecznych preparatów, które można kupić bez recepty.
FDA zatwierdza kolejny lek immunosupresyjny
Wsparcie leczenia powikłań tocznia rumieniowatego? 22 stycznia 2021 roku FDA zatwierdziła nowy lek immunosupresyjny – woklosporynę, wprowadzoną przez amerykańską firmę farmaceutyczną Aurinia Pharmaceuticals jako preparat o nazwie Lupkynis. Wskazaniem do zastosowania woklosporyny jest aktywna postać nefropatii toczniowej (LN) u osób dorosłych. Lek stosowany jest w połączeniu z podstawowym schematem leczenia immunosupresyjnego – mykofelanem mofetylu i niskimi dawkami […]
7
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x