fbpx

Argenton optic

Argenton optic - ulotka informacyjna dla pacjenta

Wyrób medyczny zawiera: lecytynę sojową, chlorek sodu, wit. E, wit. A (palmitynian wit. A), fenoksyetanol, sorbitol, D-panthenol, wodę oczyszczoną, nanokoloid srebra. Zawiera konserwant: fenoksyetanol. Wspomaga leczenie stanów zapalnych oraz zapewnia prawidłowe nawilżenie oka. Wyrób wspomaga naturalną barierę ochronną oka, zabezpieczając powierzchnię gałki ocznej przed wysychaniem. Obecne w wyrobie medycznym nanocząsteczki srebra ograniczają rozwój drobnoustrojów łagodząc objawy zapalenia. Dzięki zawartości wit. A, E oraz D-panthenolu wyrób wykazuje działanie odżywcze i nawilżające. Wyrób medyczny może być stosowany przez osoby noszące soczewki kontaktowe. Przed pierwszym użyciem należy kilkakrotnie nacisnąć dozownik, aby wypełnić go płynem. Skierować wylot dozownika w kierunku oka, następnie rozpylić 1-2 razy zachowując odległość ok. 10 cm od zamkniętej powieki. Aplikację powtarzać 3-4x/dobę lub w zależności od własnych potrzeb. W celu oczyszczenia brzegów powiek z zalegającej wydzieliny, po aplikacji wyrobu powiekę przetrzeć najlepiej jałowym gazikiem. Przed użyciem wstrząsnąć. W przypadku stosowania wyrobu na makijaż zaleca się aplikację na powiekę z odległości ok. 15-20 cm. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składników wyrobu. Nie stosować u osób ze stwierdzoną alergią na srebro metaliczne. Nie należy rozpylać na otwarte oko. Nie dotykać powierzchni oka końcówką rozpylacza. Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu niedostępnym dla dzieci.

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Sildenafil bez recepty - Inventum, Mensil czy Maxigra Go?
Problemy z erekcją dotykają nie tylko starszych mężczyzn, ale mogą pojawić się także u młodszych osób. Niejednokrotnie podłoże problemu jest skomplikowane i wykracza poza sferę psychologiczną. Sildenafil to substancja przeznaczona do leczenia problemów z erekcją, którą można kupić bez recepty. Podczas stosowania preparatu należy pamiętać o kilku ważnych zasadach, które znajdziesz w artykule.
Jaskra — choroba miliona Polaków. Co o niej wiemy?
Na jaskrę choruje już ponad 700 milionów ludzi z całego świata, z czego około prawie milion stanowią Polacy. Jaskra prowadzi do zaniku (atrofii) nerwu wzrokowego i (lub) zaburzeń odpływu cieczy wodnistej, stopniowo pogarszając jakość widzenia. W następstwie podwyższonego ciśnienia śródgałkowego jaskra może powodować ślepotę.
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x