fbpx

Aphtin

Aphtin - ulotka informacyjna dla pacjenta

W leczeniu zakażeń błon śluzowych jamy ustnej głównie pleśniawek.

1 g płynu zawiera 200 mg czteroboranu sodu.

Miejsca zmienione chorobowo pędzlować kilka razy na dobę. Nie stosować długotrwale. Stosować u dzieci powyżej 1 rż.: nie dłużej niż 3-5 dni. U dzieci poniżej 1 rż.: stosować po konsultacji z lekarzem.

Czteroboran sodu jako substancja antyseptyczna niszczy drobnoustroje i zapobiega ich rozmnażaniu. Mechanizm działania czteroboranu sodu związany jest z miejscowym podniesieniem pH przez jony wodorotlenowe, które uwalniane są w procesie dysocjacji.

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu leczniczego lub na kwas borowy. Nie stosować na uszkodzone błony śluzowe.

Leki powodujące przekrwienie błon śluzowych zwiększają wchłanianie związków boru do krążenia ogólnego.

Brak danych, nie zaleca się stosowania u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Przedawkowanie może wywołać działania niepożądane.

Aphtin - wskazania i zastosowanie

Aphtin - zamienniki

Artykuły warte przeczytania #leki.pl

Olej z wiesiołka - jakie kapsułki wybrać?
Olej z wiesiołka zasłynął w ostatnich latach jako remedium na tzw. kobiece problemy. Jego sława wynika z wyjątkowo dużej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych, które wykazują wielokierunkowe prozdrowotne działanie na nasz organizm. Jak działa olej z wiesiołka? Dlaczego jest polecany szczególnie kobietom?
Leki ziołowe w ciąży — zioła zakazane i dozwolone
Ziołolecznictwo znane jest od wielu wieków. Śledząc ilość pojawiających się na rynku preparatów roślinnych oraz zainteresowanie nimi społeczeństwa, można odnieść wrażenie, że dopiero teraz przeżywa prawdziwy boom. I słusznie. Zioła zawierają wiele cennych składników, a ich właściwie zastosowane może wspomóc funkcjonowanie niejednego organizmu.
Jaki jest związek między stanem tarczycy i krążenia mózgowego?
Zaburzenia czynności tarczycy są coraz popularniejsze w naszej populacji. Na każdym rogu słychać, że sąsiadka, kuzyn czy mama ma problemy z tarczycą. Według badań problemy z tarczycą mogą się przekładać również na problemy z krążeniem mózgowym. To z kolei może zwiększać ryzyko wystąpienia udaru lub demencji.
10 pomysłów na prezent dla seniora z apteki
Grudzień to czas wzajemnego obdarowywania podarunkami. A prezenty przynoszą radość zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Natomiast prezent dla seniora z apteki jest dodatkowo wyrazem Twojej troski o zdrowie najstarszych członków rodziny. Jeśli się wahasz, nie jesteś pewien, co się babci lub dziadkowi spodoba i przyda, podsuwam Ci 10 propozycji prezentów dla seniora z apteki.
Naszą misją jest przedstawienie pacjentom oraz specjalistom ochrony zdrowia pełnej, rzetelnej wiedzy o lekach i ich zastosowaniu. Wierzymy, że przyczynimy się tym do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa terapii.

Serwis leki.pl jest prowadzony przez Fundację Healthcare Professionals.
Fundacja NIE jest powiązana z żadnym producentem czy dystrybutorem leków. Ewentualne finansowanie, które otrzymujemy od firm farmaceutycznych związane jest z prowadzoną w ich imieniu reklamą, która jako taka jest jednoznacznie oznaczona.

Serwis leki.pl NIE jest apteką (w tym internetową) i nie prowadzi bezpośrednio sprzedaży leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Jeśli chcesz kupić leki on-line zapoznaj się z naszym artykułem nt. Jak bezpiecznie kupować leki w internecie?
1
0
A jaka jest Twoja opinia? Dodaj komentarzx
()
x