Ból migrenowy często jest na tyle silny, że praktycznie uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Może trwać nawet do 72 h, co przy dzisiejszym trybie życia, jest bardzo uciążliwe. W aptece można dostać leki na migrenę dostępne bez recepty takie jak Cefalgin, Excedrin czy Migea. Które z nich są skuteczne i warte polecenia? […]
Jedną z najczęstszych chorób dróg rodnych u kobiet jest grzybica pochwy. Wiele kobiet skarży się na dokuczliwe objawy, świąd, pieczenie czy upławy. Po które preparaty dostępne bez recepty warto sięgnąć w przypadku grzybicy pochwy?
Kwas acetylosalicylowy, potocznie nazywany aspiryną to jeden z najstarszych leków stosowanych przez człowieka. Oprócz działania przeciwbólowego, przeciwgorączkowego i przeciwzapalnego, wykorzystywany jest także w profilaktyce chorób sercowo naczyniowych, w tym zawału serca.
Najczęściej występującą alergiczną chorobą oczu jest zapalenie spojówek. Może być ostre, sezonowe, przewlekłe, zawodowe lub atopowe. Klasycznymi objawami są świąd, łzawienie, przekrwienie, obrzęk spojówek oraz powiek. Często towarzyszy mu także zapalenie rogówki. Dobre efekty w leczeniu farmakologicznym przynosi miejscowe stosowanie kropli do oczu. Działają szybko, łagodząc objawy. Dostępne krople do oczu na alergię możemy podzielić na grupy w zależności od substancji czynnych, jakie zawierają.
Lecytyna jest mieszaniną fosfolipidów, uczestniczy w regulowaniu poziomu cholesterolu, wspomaga pracę serca, wątroby i bierze udział w budowaniu otoczki komórek nerwowych. Jednak w aptece można ją znaleźć przede wszystkim w preparatach, które wspomagają procesy myślowe, poprawiają pamięć i koncentrację. Które preparaty wybrać? Czy sama lecytyna wystarczy, czy może warto stosować ja razem z innymi składnikami?